Agroterminal morski potrzebny od zaraz. KRIR wnioskuje na samej górze

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
14-07-2021,9:55 Aktualizacja: 14-07-2021,10:02
A A A

Do prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, ministra rolnictwa Grzegorza Pudy oraz przewodniczących klubów parlamentarnych wystąpiła Krajowa Rada Izba Rolniczych w sprawie budowy terminala "agro" w Gdańsku, na terenie Europortu.

Konkretnie chodzi o wpisanie przedsięwzięcia do Strategii Zrównoważonego Rozwoju Wsi Rolnictwa i Rybactwa 2030.

teminale zbożowe, eksport ziarna, kowr, Mateusz Balcerowicc

KOWR kupuje terminale zbożowe. Wywóz ziarna będzie sprawniejszy

Do końca roku ma zostać sfinalizowana transakcja zakupu dwóch terminali zbożowych w Świnoujściu i w Gdyni - poinformował Mateusz Balcerowicz, dyrektor Departamentu Innowacji KOWR. Ma to poprawić warunki eksportu zboża. - Jesteśmy w trakcie...

"Z informacji pozyskanej przez członków KRIR wynika, że działkę o powierzchni ok. 26 hektarów, w bezpośrednim sąsiedztwie Terminalu Kontenerowego DCT Gdańsk, zainwestowano już 200 mln zł. Posiada ona doskonałe połączenie z drogami A1 i S7, ponadto istnieje połączenie kolejowe, a głębokość zanurzania jednostek w wynosi 17,5 metra przy długości pirsu 604 m, co umożliwia cumowanie największych jednostek świata. Obecne możliwości załadunkowe wynoszą 30 tys. ton w silosach oraz 100 tys. ton w magazynie płaskim" - wymienia w wystąpieniu rolniczy samorząd.

Podkreśla jednocześnie, że dla całej inwestycji gotowy jest projekt i pozwolenie na dalszą rozbudowę. "Dzięki unikalnej lokalizacji oraz przy wsparciu środków finansowych z Krajowego Planu Odbudowy inwestycja będzie miała istotną przewagę konkurencyjną i będzie stymulowała nie tylko rozwój rolnictwa lokalnie, ale i w całej Polsce" - przekonuje KRIR.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj