70 proc. zadań ARR zostanie przejęte przez ARiMR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2017,9:15 Aktualizacja: 01-02-2017,9:25
A A A

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przejmie 70 proc. zadań Agencji Rynku Rolnego. Będą to głównie zadania płatnicze, na które potrzebna jest akredytacja - poinformował we wtorek prezes ARiMR Daniel Obajtek.

Agencja w nowym kształcie rozpocznie pracę od września tego roku - zapewnił prezes. Zaznaczył, że nad sprawą przejęcia zadań ARR, praca trwa od czterech miesięcy.

- Tworzymy procedury, pracujemy nad podziałem organizacyjnym, przeniesieniem zadań na poziom centralny, regionalny, powiatowy - mówił Obajtek.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, anr, arr, arimr, agencje rolne, krzysztof jurgiel, ministerstwo rolnictwa

Rząd przyjął projekt ustawy o KOWR. Policzone dni agencji

W miejsce Agencji Nieruchomości Rolnych oraz Agencji Rynku Rolnego powstanie jeden podmiot: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - zakłada przyjęty przez rząd projekt ustawy. Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że Rada Ministrów przyjęła...
ARiMR przejmie część pracowników ARR do centrali, ale także do jednostek terenowych. Planuje się, że z ARR do ARiMR przejdzie ok. 360 pracowników. Jego zdaniem, ARiMR zdoła pomieścić nowych pracowników w obecnej siedzibie ARiMR na ul. Poleczki w Warszawie.

Prace dotyczą także przejęcia systemu informatycznego czy księgowości.

Obajtek zaznaczył, że sprawa połączenia agencji w jedną agencją płatniczą jest trudna i w wielu krajach taka zmiana organizacyjna nie udała się.

Natomiast placówki regionalne ARR, jak i struktura materialna prawdopodobnie zostaną przejęte przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który będzie odpowiedzialny za programowanie rozwoju polskiej wsi i gospodarowanie nieruchomościami rolnymi skarbu państwa.

Obecnie nad projektem zakładającym połączenie agencji oraz utworzenie KOWR pracuje Sejm. Posłowie m.in. zaproponowali przesunięcie terminu rozpoczęcia działalności nowych agencji z 1 lipca na 1 września br. Zaproponowano także zmiany o charakterze legislacyjno-doprecyzowującym.

Według autorów projektu ustawy, zmiany w funkcjonowaniu instytucji obsługujących rolnictwo przyniosą w perspektywie lat oszczędności oraz poprawią dostępność do informacji.

Poleć
Udostępnij