59-latek stracił życie po sprzeczce na polu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
17-08-2018,15:40 Aktualizacja: 17-08-2018,15:44
A A A

Jeden gospodarz zmarł w szpitalu, drugi został tymczasowo aresztowany na wniosek prokuratury - to finał sprzeczki i bójki, do jakich doszło na polu w obrębie miejscowości Olszówka (pow. przasnyski, woj. mazowieckie).

Do tego tragicznego w skutkach zatargu doszło 7 sierpnia podczas prac polowych. Starli się tam dwaj mieszkańcy tej samej wsi - 59-latek z 24-latkiem.

Trzeba tu jednak zaznaczyć, że - jak ustaliły lokalne media - między panami ani też ich rodzinami nie było wcześniej jakiś poważniejszych sporów.

policja, lubelskie, atak na sąsiada, widły, powiat hrubieszowski

Sąsiedzka sprzeczka zakończyła się na komisariacie

Za brutalne pobicie odpowie troje mieszkańców gminy Dołhobyczów (pow. hrubieszowski, woj. lubelskie), którzy zaatakowali widłami sąsiada na pobliskim polu. Przyczyną ataku miało być wcześniejsze nieporozumienie. Teraz 53-letnia...
Obecnie śledczy jeszcze dokładnie ustalają przebieg zdarzenia, ale prawdopodobnie gospodarze weszli w ostrą wymianę zdań, a potem doszło do szarpaniny (niewykluczone, iż taka sytuacja miała miejsce dwukrotnie tego dnia).

Podczas tego zajścia młodszy z rywali miał przewrócić oponenta i przygnieść go ciężarem swojego ciała. A że był znacznie większej postury, 59-latek doznał obrażeń, które skutkowały przetransportowaniem do szpitala. Niestety, tam dwa dni później poszkodowany zmarł.

Na pytanie co dokładnie przyczyniło się do jego śmierci, odpowiedź miała przynieść m.in. sekcja zwłok.

Natomiast 24-latek na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przasnyszu 11 sierpnia został tymczasowo aresztowany na okres dwóch miesięcy. Grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj