57-latek najechany kołem podczas naprawy ciągnika. Z gospodarstwa odleciał śmigłowcem

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-07-2023,13:05 Aktualizacja: 21-07-2023,13:06
A A A

We wsi Kłodobok (pow. nyski, woj. opolskie) doszło w miniony wtorek do groźnie wyglądającego wypadku w jednym z tamtejszych gospodarstw. Poszkodowany mężczyzna trafił do szpitala.

Jak poinformowała na łamach portalu „Nowej Trybuny Opolskiej” st. sierż. Janina Rudkowska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Nysie, zdarzenie miało miejsce na prywatnej posesji, gdy 57-letni mężczyzna naprawiał swój ciągnik rolniczy. Podczas tych czynności silnik maszyny pracował. I w pewnym momencie pojazd niespodziewanie ruszył, a 57-latek został najechany jednym z kół. Spod traktora został wyciągnięty przez sąsiadów, pozostając przytomnym. Do gospodarstwa wezwano służby ratunkowe.

Pomocy na miejscu poszkodowanemu udzielali strażacy i załoga karetki. A później śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał go do szpitala w Opolu. Wówczas policjanci zajęli się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia.

Warto dodać, że również w pow. nyskim w maju br. doszło do niemal identycznego wypadku (pisaliśmy o tym tutaj). Wtedy 41-letni mężczyzna także podczas wykonywania prac naprawczych przy ciągniku rolniczym najprawdopodobniej nie zabezpieczył go, w wyniku czego pojazd ruszył i najechał na mężczyznę.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!