500 zł na dziecko. Uważaj, oszuści chcą wyłudzić pieniądze

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
05-01-2016,9:50 Aktualizacja: 05-01-2016,10:28
A A A

Jak grzyby po deszczu powstają kolejne strony internetowe, za pośrednictwem których rzekomo można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego. Uwaga, to oszustwo.

"Informujemy, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób niezwiązane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej" - zaznacza resort.

MRPiPS podkreśla, że wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. "Będzie można go składać od momentu startu programu. Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Będzie dostępny także na stronie internetowej ministerstwa" - podkreślają urzędnicy.

projekt 500+, elżbieta rafalska, ministerstwo pracy

Projekt 500+. Będą społeczne konsultacje

Elżbieta Rafalska, minister pracy zapewnia, że choć rządowi zależy na jak najszybszym uchwaleniu przepisów dotyczących 500 zł na drugie i kolejne dziecko, projekt ten zostanie szeroko skonsultowany. Prace mogą zamknąć do 1 kwietnia. -...
W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością  pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu.

"Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku niemająca nic wspólnego z działaniami Ministerstwa Rodziny, Pracy Polityki Społecznej" - podkreśla resort w specjalnym komunikacie.

Urzędnicy zwracają uwagę, że świadczenie wychowawcze 500 zł będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub gminne centra do realizacji świadczeń.

"Świadczenie wychowawcze będzie wypłacane w sposób dogodny dla rodziców, czyli przede wszystkim przelewem na konto lub przekazem pocztowym. Wniosek będzie można złożyć przez internet lub osobiście w gminie" - podaje MRPiPS.

Projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci (Program Rodzina 500 plus) jest w trakcie prac legislacyjnych. "Zakończyliśmy etap uzgodnień międzyresortowych. Aktualnie projekt ustawy znajduje się w konsultacjach społecznych" - informuje ministerstwo.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!