324 tysięce euro za konie na aukcji Summer Sale

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Piotr Nowak PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
15-08-2023,7:05 Aktualizacja: 15-08-2023,8:51
A A A

Szesnaście koni za 324 tys. euro sprzedano w poniedziałek na Letniej Aukcji Koni Arabskich Summer Sale w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Najdroższy koń aukcji – klacz Apolonia - został sprzedany za 75 tys. euro.

"Zdecydowana większość koni została wylicytowana powyżej, a nawet czasami znacznie powyżej cen minimalnych zaproponowanych przez wystawców" – powiedział PAP prezes Polskiego Klubu Wyścigów Konnych Krzysztof Kierzek.

2,5 mln euro dla polskich hodowców

Prezes PKWK poinformował, że podczas Summer Sale sprzedano 16 z 22 koni na łączną kwotę 324,5 tys. euro. Najwyższą cenę - jak podał - osiągnęła siwa klacz Apolonia ze stadniny w Michałowie, którą za 75 tys. euro kupił nabywca z Belgii. Wysokie ceny osiągnęły także Editoria z Michałowa (35 tys. euro) i Bella La Fuerte od prywatnego hodowcy (34 tys. euro).

Jak wskazał, na aukcji zarejestrowało się ponad 40 kupujących m.in. z Turcji, Belgii, Portugalii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Polski. "W ciągu dwóch dni blisko 2,5 mln euro zasiliło konta polskich hodowców" – podsumował Kierzek.

pride of poland, pokaz, konie, konie arabskie, aukcja, ceny

Ponad 2,1 mln euro za konie na aukcji Pride of Poland

Czternaście koni za łączną kwotę ponad 2,1 mln euro sprzedano w niedzielę na aukcji Pride of Poland, która odbyła się w ramach 45. Narodowego Pokazu Koni Czystej Krwi Arabskiej w Janowie Podlaskim (Lubelskie). Najwyższą cenę na licytacji -...

Poniedziałkowa aukcja Summer Sale zakończyła czterodniowe wydarzenie w Stadninie Koni w Janowie Podlaskim.

El Esmera najdroższa na Pride of Poland

W niedzielę podczas aukcji Pride of Poland w Janowie Podlaskim wystawiono 24 konie arabskie czystej krwi - 22 klacze i 2 ogiery – w większości z państwowych stadnin w Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce. Sprzedano 14 koni za łączną kwotę ponad 2,1 mln euro.

Najwyższą cenę na aukcji Pride of Poland – 810 tys. euro – osiągnęła El Esmera. O 5-letnią klacz ze stadniny w Michałowie toczyła się zacięta rywalizacja. Ostatecznie najwyższą cenę zaoferował nabywca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Typowana na faworytkę Wildona – 9-letnia siwa klacz ze stadniny w Michałowie – została wylicytowana przez nabywcę ze Szwajcarii za 650 tys. euro. Za 170 tys. euro została sprzedana 3-letnia gniada Bogini Róż PA należąca do prywatnego właściciela. Jedną z najwyższych cen na aukcji uzyskała sprzedana za 112 tys. euro gniada Babetta z Janowa Podlaskiego. Pozostałe wylicytowane konie osiągały ceny od 17 do 81 tys. euro.

Dziewięć koni nie osiągnęło na licytacji zakładanej przez właścicieli ceny minimalnej i nie zostały sprzedane. Jeden koń został wycofany z aukcji jeszcze przed wejściem na arenę.

45. Narodowy Pokaz Koni Czystej Krwi Arabskiej rozpoczął się w piątek. Najwyżej ocenionym arabom w niedzielę zostały przyznane tytuły czempionów, nagrody dodatkowe oraz nagroda dla najlepszego konia pokazów.

Na pokazy zgłoszono 117 koni, a na aukcje – 47, w tym 12 koni należących do prywatnych właścicieli. Organizatorzy poinformowali, że podczas ubiegłorocznych aukcji sprzedano łącznie 24 konie.

Ostateczny wynik ubiegłorocznych aukcji Pride of Poland i Summer Sale - w oparciu o zaksięgowane wpłaty prowizji wynikającej z regulaminu – wyniósł 4,3 mln zł.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!