Wojciechowski znów nie przekonał europosłów. Dziś ostatnia szansa

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-10-2019,8:05 Aktualizacja: 08-10-2019,8:10
A A A

Odpowiedzi na dodatkowe pytania kandydata na komisarza ds. rolnictwa Janusza Wojciechowskiego nie przekonały przedstawicieli grup politycznych PE, którzy opowiedzieli się w poniedziałek za zorganizowaniem kolejnego wysłuchania dla niego.

Jeśli konferencja przewodniczących przystanie na propozycję koordynatorów i szefa komisji rolnej (co jest raczej formalnością), to kolejne wysłuchanie Polaka odbędzie się we wtorek przed południem.

komisarz ue do spraw rolnictwa, janusz wojciechowski, komisja europejska, parlament europejski

Minister i premier wierzą w Wojciechowskiego. Dziś zapadnie decyzja?

- Janusz Wojciechowski jest dobrze przygotowanym kandydatem na unijnego komisarza do spraw rolnictwa. Zna nie tylko Europę, ale i polskie rolnictwo. Będę go wspierał - uważa Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. - Na razie Wojciechowski...

Będzie to ostatnia szansa Wojciechowskiego, żeby zdobyć przychylność eurodeputowanych. W przeciwnym razie może nie dostać pozytywnej rekomendacji do zasiadania w Komisji Europejskiej.

- Janusz Wojciechowski jest dobrze przygotowanym kandydatem na unijnego komisarza do spraw rolnictwa. Zna nie tylko Europę, ale i polskie rolnictwo. Będę go wspierał - uważa natomiast Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa.

- Na razie jest w grze. I wbrew temu co się mówi, że wypadł byle jak, czy tam słabo. To jest przekaz polskich parlamentarzystów. Odpowiedział na wszystkie pytania - dodał szef resortu.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapewnia, że nie zakłada opcji, że w przypadku odrzucenia kandydatury Wojciechowskiego Polska zgłosi innego kandydata.

- Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego. Przede wszystkim to jest wybitny fachowiec, pan Janusz Wojciechowski świetnie się zna na tych sprawach. Unia Europejska potrzebuje Janusza Wojciechowskiego, potrzebuje podejścia do rolnictwa takiego, jakie Polska proponuje - mówił szef rządu.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021