Turyści omijają Turcję szerokim łukiem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
31-07-2016,21:35 Aktualizacja: 31-07-2016,21:43
A A A

Jak wynika z informacji tureckiego Ministerstwa Turystyki, liczba zagranicznych turystów w Turcji spadła w czerwcu o 40 proc w porównaniu z czerwcem roku 2015. Był to największy spadek od 22 lat.

W czerwcu, jeszcze przed udaremnionym zamachem stanu z 15 lipca, odwiedziło Turcję 2,44 miliona turystów, podczas gdy miesiąc wcześniej było ich prawie o 35 proc. więcej - odnotował dziennik "Hurriyet Daily News".

polska wołowina, Turcja

Więcej polskiej wołowiny pojedzie do Turcji

Turcja zwiększa import wołowiny z Polski. Lista krajowych zakładów uprawnionych do eksportu tego mięsa, którą prowadzi Ministerstwo Żywności, Rolnictwa i Inwentarza Żywego Republiki Turcji, powiększyła się o trzy nowe zakłady....
Tureckie media wskazują jako przyczynę zmniejszania się napływu zagranicznych turystów zagrożenie zamachami terrorystycznymi ze strony Państwa Islamskiego.

Drugą przyczyną był, według nich, zmniejszony napływ turystów z Rosji spowodowany kryzysem w stosunkach między obu państwami po zestrzeleniu w listopadzie przez tureckie myśliwce rosyjskiego samolotu wojskowego.

Od stycznia do czerwca Turcję odwiedziło o 87 proc. mniej rosyjskich turystów niż w tym samym okresie 2015 roku.

Ankara i Moskwa odbudowują teraz nadwątlone relacje, a prezydenci Władimir Putin i Recep Tyyip Erdogan spotkają się w przyszłym miesiącu, aby przypieczętować pojednanie turecko-rosyjskie.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu