Teraz najlepszy moment na porozumienie ws. klimatu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
12-12-2015,7:30 Aktualizacja: 12-12-2015,9:03
A A A

Nigdy nie było lepszego momentu na osiągnięcie ambitnego, globalnego porozumienia ws. ochrony klimatu i to na rządach państw spoczywa odpowiedzialność za wypracowanie koniecznych do tego celu kompromisów - oświadczył w piątek szef MSZ Francji Laurent Fabius.

- Spełnione są wszystkie warunki, by osiągnąć powszechne, ambitne porozumienie. Nigdy wcześniej nie było tak silnego impetu do zmian - powiedział dziennikarzom w Paryżu szef francuskiej dyplomacji.

szczyt klimatyczny, cop21, paryż, redukcja, dwutlenek węgla, klimat, zalesianie, ministerstwo środowiska

Rusza szczyt klimatyczny. Polska za redukcją CO2

Na rozpoczynającej się dziś w Paryżu konferencji COP21 Polska poprze nowe porozumienie klimatyczne ograniczające emisję dwutlenku węgla. – Musi ono jednak być globalne, sprawiedliwe, zarówno dla państw rozwiniętych, jak i rozwijających...
Wcześniej w piątek Fabius, który pełni też funkcję przewodniczącego paryskiej konferencji klimatycznej (COP21), ogłosił, że w sobotę o godz. 9 zaprezentuje nowy projekt porozumienia klimatycznego przedstawicielom 195 krajów. Wyraził pewność, że projekt zostanie zaaprobowany.

- Jesteśmy prawie na końcu drogi, jestem optymistą - oznajmił.

Początkowo Fabius mówił, że zamierza doprowadzić do zawarcia porozumienia w Paryżu w czwartek, aby formalnie przyjąć je w piątek o godz. 18.

Jednak ostatnia wersja projektu porozumienia, zaprezentowana w czwartek wieczorem, była przez całą noc przedmiotem intensywnych negocjacji, a wiele krajów okopało się na swoich pozycjach - relacjonowała AFP

Poleć
Udostępnij
Skomentuj