Stado zdziczałych krów radzi sobie ze srogą zimą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-01-2021,15:00 Aktualizacja: 25-01-2021,15:06
A A A

W strefie czarnobylskiej na północy Ukrainy zaobserwowano stado zdziczałych krów. Zwierzęta zostały bez opieki po śmierci gospodarzy, mieszkających w objętym zakazem osiedlania się obszarze wokół elektrowni jądrowej.

Zdziczałe krowy zaobserwowano w pobliżu wsi Łubianka - czytamy w komunikacie Czarnobylskiego Radiacyjno-Ekologicznego Rezerwatu Biosfery.

sektor mleczarski, Strategia Od Pola do Stołu, polska izba mleka, grzegorz puda, wspólna polityka rolna

Sektor mleczarski będzie priorytetowo traktowany. Minister zapewnia

- Strategia "Od Pola do Stołu" stwarza szansę dogonienia krajów zachodnich Wspólnoty. Mleczarstwo jest liderem w produkcyjności i eksporcie. Chcę służyć pomocą w otwieraniu nowych rynków - zapewnia minister Grzegorz...

Mieszkańców tej miejscowości, tak jak innych ludzi zamieszkujących okolice Czarnobyla, przymusowo wysiedlono po awarii w elektrowni jądrowej w 1986 roku, jednak są osoby, które samowolnie powróciły do domów i mieszkają tam do dziś.

Jak zapewniono, zwierzęta są w dobrym stanie i dobrze radzą sobie ze śnieżną i mroźną zimą. Stado chroni młode, a cielęta są dobrze zaadaptowane do zimna.

Krowy zaczęły zachowywać się tak jak ich przodkowie, czyli żyjące dawniej na tym terenie tury.

"To nie pierwszy taki przypadek na tym terenie. Po katastrofie przez prawie rok stado zdziczałego bydła żyło koło byłej wsi Czystohałiwka" - dodano. Rezerwat opublikował też zdjęcia zwierząt w zimowej aurze.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj