Słynne targi tylko online

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
20-01-2021,14:40 Aktualizacja: 20-01-2021,14:44
A A A

Z powodu pandemii koronawierusa najsłynniejsze na świecie targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, berliński Zielony Tydzień (Gruene Woche) odbywają się w tym roku tylko online.

Targi Zielony Tydzień w Berlinie rozpoczęły się w środę w wyjątkowej odsłonie - w tym roku, ze względu na pandemię, po raz pierwszy w historii całkowicie online, jako impreza specjalistyczna.

Mazurskie Agro Show 2021, Ostróda, Józef Dworakowski, ZPIGMiUR

Mazurskie Agro Show 2021 odwołane

Z powodu pandemii koronawirusa, która nie zamierza odpuścić odwołana została pierwsza w 2021 roku rolnicza impreza - Mazurskie Agro Show. "Zarząd Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych ze względu na dbałość o zdrowie...

Ze względu na brak zainteresowania wystawców czysto cyfrową obecnością, Zielony Tydzień został skrócony do dwóch dni. W internecie można bezpłatnie uzyskać dostęp do ponad 100 programów, przygotowanych z okazji targów. Są to m.in. pokazy gotowania, rozmowy polityczne, czy specjalistyczne porady, dla osób chcących założyć firmę.

Już w listopadzie ubiegłego roku organizatorzy Zielonego Tygodnia zapowiedzieli, że targi po raz pierwszy odbędą się tylko w Internecie. - Szkoda, to naprawdę boli. Trzeba czuć, smakować i wąchać jedzenie - to wszystko przepadło - mówi portalowi rbb24 Joachim Rukwied, prezes Niemieckiego Związku Rolników.

W poprzednim roku do Berlina przyjechało 1800 wystawców z 72 krajów, a hale wystawowe Targów Berlińskich odwiedziło 400 000 osób.

Zielony Tydzień, to największe światowe targi żywności, rolnictwa i ogrodnictwa, promujące zwłaszcza produkty regionalne i artykuły ekologiczne.
 

Poleć
Udostępnij