Rosja chce przedłużyć embargo do końca 2017 roku

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: FAMMU/FAPA, (em) | redakcja@agrpolska.pl
10-06-2016,14:05 Aktualizacja: 10-06-2016,14:35
A A A

Aleksander Tkaczow, rosyjski minister rolnictwa przygotował projekt dekretu o przedłużeniu embarga na import żywności z krajów zachodnich, m.in. z UE i USA do końca 2017 roku.

Restrykcje zostały nałożone przez Moskwę w sierpniu 2014 r. w odwecie za sankcje polityczne wobec Rosji, wynikające z konfliktu na Ukrainie. Embargo wprowadzono pierwotnie na rok, a następnie przedłużono do końca sierpnia br. - przypomina FAMMU/FAPA.

wołowina, embargo rosyjskie, bydło mięsne, eksport

Rosja zniesie embargo na import wołowiny?

Wołowina znajduje się na liście produktów, których europejscy producenci nie mogą eksportować do Rosji. Być może wkrótce się to zmieni. Jak informuje TVP 1 rosyjski rząd zamierza złagodzić warunki embarga nałożonego w sierpniu...

Ograniczenia w handlu obejmowały wiele produktów spożywczych, w tym mięso, ryby, produkty mleczarskie, owoce i warzywa. Według rosyjskiej agencji informacyjnej Tass, przedłużenie embarga będzie miało pozytywny wpływ dla krajowych producentów rolnych.

Projekt dekretu musi zostać jeszcze zatwierdzony przez prezydenta Władimira Putina. Z przygotowywanego dokumentu wyłączono mięso drobiu, wołowinę i warzywa przeznaczone do produkcji żywności dla niemowląt. Oznacza to, że pewne ilości tych produktów będą mogły być importowane do Rosji.

- W całym kraju, gdy spotykam się z ludźmi, wszędzie jestem proszony o przekazanie podziękowań prezydentowi. W każdym zakątku Rosji widoczne są pozytywne rezultaty antysankcji, szczególnie na sklepowych półkach. Zajmujemy naszymi towarami wszystkie miejsca w małych i dużych sklepach, a i jakością też się wyróżniamy - zapewnia Tkaczow cytowany przez portal gazieta.ru

Tymczasem z sondaży opinii publicznej wynika coś zupełnie innego. Rosjanie skarżą się na coraz gorszą jakość towarów, drożyznę i brak niektórych produktów.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement