Przejście graniczne Malhowice-Niżankowice pilotażowo zwolnione z systemu e-kolejki

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
18-01-2024,8:55 Aktualizacja: 18-01-2024,8:57
A A A

Od środy 17 stycznia, godziny 19 czasu polskiego, zgodnie z ustaleniami z Ukrainą, na przejściu granicznym Malhowice - Niżankowice pojazdy ciężarowe będą pilotażowo zwolnione z systemu e-kolejki - podało w środę Ministerstwo Infrastruktury.

Zwolnienie obowiązuje przez okres jednego miesiąca. "Pojazdy ciężarowe będą oczekiwały na przekroczenie granicy tylko w „żywej kolejce” - poinformowało ministerstwo. Jest to realizacja jednego z punktów podpisanego porozumienia między ministrem infrastruktury Dariuszem Klimczakiem a przedstawicielami polskich przewoźników.

wojewoda, podkarpacie, granica, przewoźnicy

Wojewoda zapowiada rychłe przywrócenie regularnych odpraw na granicy i kontrole wwożonych z Ukrainy produktów rolnych

Wojewoda podkarpacki spodziewa się, że w ciągu kilku najbliższych dni wrócą regularne odprawy na polsko-ukraińskiej granicy. To efekt porozumienia podpisanego z protestującymi przewoźnikami. Przewoźnicy blokowali polsko-ukraińskie przejścia...

Poinformowano przy tym że pojazdy zarejestrowane w systemie kolejki elektronicznej będą mogły przejeżdżać przez to przejście graniczne w ramach e-kolejki, jedynie do godz. 20.00 czasu ukraińskiego (do godz. 19.00 czasu polskiego). Pojazdy zarejestrowane w systemie e-kolejki na tym przejściu, ale posiadające inną datę przekroczenia granicy, będą miały dwie możliwości: przekroczenie granicy w przejściu Korczowa-Krakowiec, gdzie będzie przepuszczanych dodatkowo 100 pustych pojazdów, zarejestrowanych uprzednio w ramach e-kolejki w przejściu Niżankowice. Poinformowano, że dla zapewnienia płynności ruchu pojazdy zarejestrowane w kolejce elektronicznej do przekroczenia granicy w Niżankowicach zostaną przekierowane do kolejki w przejściu Krakowiec. Kolejność zapisu i godzina przekroczenia granicy nie ulegną zmianie.

Drugą możliwością jest anulowanie rejestracji w punkcie Malhowice-Niżankowice i przeniesienie jej na inne przejście z systemem e-kolejki, np. Dorohusk-Jagodzin lub Zosin-Ustiług, lub przekroczenie granicy w przejściu Niżankowice, ale po godz. 20.00 (19.00 czasu polskiego) w ramach „żywej kolejki”.

Program pilotażowy, został wprowadzony w związku z protestami przewoźników.

Poleć
Udostępnij