Kaczyński apeluje w PE: niech futra przejdą do historii

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Łukasz Osiński PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
23-01-2018,15:30 Aktualizacja: 23-01-2018,17:46
A A A

- Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Organizacje pozarządowe i PiS zainaugurowały we wtorek w PE wystawę "Niech futra przejdą do historii".

Ma ona zwracać uwagę na ogrom cierpień zwierząt hodowanych na futra i zachęcać państwa UE do zakazania takiej hodowli.

hodowla zwierząt futerkowych, zwierzęta futerkowe, ustawa o ochronie zwierząt, branża futerkowa, joanna bagniewska

Bez futer można żyć. Konsumentów trzeba jednak edukować

Zamknięcie ferm, w których hodowane są norki, miałoby sens, gdyby jednocześnie przeprowadzono akcje uświadamiające skierowane do konsumentów. Jeśli popyt na futra utrzyma się, problem przeniesie się do innych krajów -...


Wystawę zorganizowali europosłowie PiS (grupa Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) - Ryszard Legutko, Zdzisław Krasnodębski, Zbigniew Kuźmiuk, Jadwiga Wiśniewska i Stanisław Ożóg - oraz litewski europoseł Waldemar Tomaszewski i organizacje pozarządowe Otwarte Klatki, Fur Free Alliance, Eurogroup for Animals.

Podczas inauguracji wystawy odtworzone zostało nagranie wideo Jarosława Kaczyńskiego do uczestników konferencji.

- Niech futra przejdą do historii. Ta wystawa ma przysłużyć się bardzo ważnemu przedsięwzięciu. Chodzi o to, by cierpienia, cierpienia zwierząt, było na świecie mniej, dużo mniej niż dzisiaj. A cierpienia zwierząt futerkowych to jedne z najgorszych cierpień, jakie w ogóle mają miejsce. Dlatego ta wystawa i dlatego warto ją odwiedzić, i dlatego warto poprzeć tę ideę. Tę ideę, która została wyrażona przeze mnie na początku. Naprawdę, ludzie mogą żyć bez tego. Ludzie mogą żyć, nie korzystając z takich futer. I wreszcie, ludzie mogą być bardziej ludzcy! A jeśli chodzi o nas, o Polaków, to często mówi się o drodze na Zachód. To jest właśnie droga na zachód. Dziękuję bardzo - powiedział szef PiS.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu