Amerykanie martwią się Brexitem i wzywają do elastyczności

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
15-07-2016,8:25 Aktualizacja: 15-07-2016,8:37
A A A

Minister finansów USA Jack Lew wezwał w czwartek Unię Europejską i brytyjskich przywódców, by podczas negocjacji ws. Brexitu byli pragmatyczni i elastyczni.

Lew wypowiadał się po spotkaniu w Berlinie z ministrem finansów Niemiec Wolfgangiem Schaeublem.

- Wierzymy, że w najlepszym interesie Europy, Stanów Zjednoczonych i gospodarki światowej leży" takie zakończenie rozmów na linii Bruksela-Londyn, by Wielka Brytania była "silnie zintegrowana" z Unią Europejską - ocenił Lew na konferencji prasowej po spotkaniu z Schaeublem.

Wielka Brytania, Brexit, Unia Europejska, głosowanie, referendum, gospodarka

Brexit oznacza kłopoty. Brytyjski PKB w dół nawet o 2,5 proc.

Wzrost gospodarczy Wielkiej Brytanii w związku z decyzją o wyjściu z UE może być w przyszłym roku niższy niż początkowo szacowano o 1 do 2,5 proc. PKB, a strefy euro od 0,2 do 0,5 proc. - poinformowała wstępnie w poniedziałek Komisja Europejska. -...
- Naszym zdaniem kluczowe jest, by negocjacje przebiegły w pragmatyczny, transparentny i łagodny sposób, a obie strony wykazały elastyczność - dodał.

"I obyśmy mieli możliwy do przyjęcia przez obie strony i polubowny wynik" tych rozmów - wyraził nadzieję amerykański minister finansów.

Lew potwierdził również, że jeszcze w czwartek spotka się z nowym brytyjskim ministrem finansów Philipem Hammondem.

Rozmowy odbywają się w ramach europejskiej podróży amerykańskiego ministra; jej celem są dyskusje na temat posunięć, które pozwolą na utrzymanie wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj