Ambasador Ukrainy w Polsce: spór dotyczący ograniczeń na ukraińskie produkty rolne nie będzie miał wpływu na stosunki dwustronne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
01-10-2023,7:00 Aktualizacja: 30-09-2023,17:41
A A A

Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz powiedział w piątek, że spór między obydwoma krajami, dotyczący ograniczeń na ukraińskie produkty rolne, nie będzie miał wpływu na stosunki dwustronne, a strony są gotowe go rozwiązać - podał portal Ukrainska Prawda.

Zdaniem dyplomaty "nie ma nic, co mogłoby zakłócić lub podważyć mocny fundament naszej przyjaźni i braterstwa z Polską, bo na straży tych stosunków stoją społeczeństwa polskie i ukraińskie".

minister, telus, resort rolnictwa, kas, zbaraszczuk, import, importerzy, zboże, ukraina, lista

Szef KAS wyklucza przekazanie listy importerów zboża z Ukrainy. "Złamanie tajemnicy skarbowej"

Złamaniem tajemnicy skarbowej byłoby w ocenie szefa Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przekazanie i upublicznienie listy firm importujących zboże z Ukrainy. Ten temat wrócił 28 września podczas narady z udziałem przedstawicieli KAS i...

"Te dyskusje, które obecnie toczą się w sferze gospodarczej, to tylko niewielka część tego, co dzieje się w stosunkach między Ukrainą a Polską. A zdecydowana większość spraw naprawdę rozwija się bardzo pozytywnie" – powiedział Zwarycz.

Dodał, że rozwiązanie sporu zbożowego wymaga przede wszystkim dobrej woli do konstruktywnego dialogu i ma ją zarówno Ukraina, jak i Polska. Przypomniał przy tym ostatnią rozmowę ministrów rolnictwa obu krajów.

"Mam nadzieję, że uda nam się dojść do porozumienia i temat ukraińskiego zboża nas nie podzieli. I będziemy jedynie współpracować, aby wypracować wspólny mechanizm działania dziś i w przyszłości" – stwierdził ambasador.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!