Rosną ceny zbóż. Są obawy o jakość ziarna w związku z suszą

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (DK) | redakcja@agropolska.pl
19-06-2023,13:05 Aktualizacja: 19-06-2023,13:09
A A A

Rosną ceny zbóż, a na rynku pojawiają się obawy o jakość zbóż w związku z suszą - podała Izba Zbożowo-Paszowa w newsletterze.

"Ostatnie dni przyniosły wzrost cen zbóż na rynku krajowym, w reakcji na uszczuploną podaż ziarna. Notowana zwyżka cen ziarna na giełdach światowych w ostatnich dniach oraz niepewność co do wielkości tegorocznych plonów spowodowała, iż rolnicy, którzy jeszcze dysponują zapasami ziarna usztywnili się na ich sprzedaż, licząc na dalszy wzrost cen" - napisano.

Izba podaje, że mało jest ofert sprzedaży praktycznie wszystkich zbóż.

"Na rynku rosną obawy o kondycję zasiewów, przede wszystkim na północy i zachodzie oraz lokalnie w centrum kraju w związku z brakiem wystarczających opadów deszczu, które szczególnie degradują kondycję zbóż jarych. Susza meteorologiczna nie odpuszcza, a ostatnie w większości punktowe opady deszczu, wydatnie nie poprawiły warunków wilgotnościowych na północy kraju" - napisano.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

WAŻNE TERMINY

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej