Na e-bazarku kupisz bez marż pośredników

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Wysoczańska PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
13-08-2020,14:25 Aktualizacja: 13-08-2020,14:31
A A A

Ministerstwo rolnictwa wraz z jednostkami doradztwa rolniczego prowadzi kampanię informacyjną "Cudze chwalicie, swoje poznajcie", którą promuje portal polskiebazarek.pl jako narzędzie sprzedaży bezpośredniej od rolnika do konsumenta.

Platforma polskiebazarek.pl ma pomóc w sprzedaży żywności przez rolników w okresie pandemii koronawirusa przez nawiązywanie bezpośrednich kontaktów z konsumentami. Można tam bezpłatnie zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży i promocji produktów.

eksport żywności, agrobiznes, rolnictwo na świecie

Oto największy na świecie eksporter produktów rolno-spożywczych

Wartość światowych obrotów handlowych produktami rolno-spożywczymi wyniosła w 2018 r. 3,1 biliona dolarów - podaje Polski Instytut Ekonomiczny. Artykuły rolne i żywność przetworzona, produkowane zazwyczaj na obszarach wiejskich,...

Szczególnie ważne jest to, że konsument płaci dokładnie tyle, ile proponuje rolnik bowiem nie ma marży pobieranej przez pośredników.

Pomysłodawcą i prekursorem takiego działania jest Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Platformy powstają na stronach Ośrodków Doradztwa Rolniczego w całym kraju.

Produkty znajdujące się w ofercie są zróżnicowane regionalne, można na nich handlować nie tylko żywnością, ale także rękodziełem, używanymi maszynami rolniczymi, zwierzętami gospodarskimi czy oferować usługi. Inicjatywa powstała w maju i w ciągu miesiąca na platformie pojawiło się kilka tysięcy ofert.

Zasady odbioru produktów zależą od uzgodnień stron, natomiast ODR - poprzez e-bazarek - pośredniczy w nawiązaniu kontaktów i znalezieniu produktów odpowiadających wymaganiom konsumenta.

W każdym Ośrodku działają specjalnie utworzone infolinie oferując pomoc zarówno producentom, chcącym zaprezentować swoje produkty na stronie e-bazarku, jak i konsumentom, szukającym interesujących ich produktów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt