Eksporterzy żywności do tego kraju muszą się rejestrować

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
28-12-2022,11:15 Aktualizacja: 28-12-2022,11:19
A A A

Od 1 lutego 2023 r. producenci żywności eksportowanej do Indii, m.in. mleka i mięsa będą musieli być zarejestrowani w Indyjskim Urzędzie ds. Bezpieczeństwa i Standardów Żywności - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.

Wymóg rejestracji w Indyjskim Urzędzie ds. Bezpieczeństwa i Standardów Żywności (Food Safety and Standards Authority of India - FSSAI) dotyczy producentów artykułów żywnościowych z takich kategorii jak: mleko i produkty mleczne, mięso i produkty mięsne (w tym ryby i ich produkty), jajka w proszku (proszek jajeczny), żywność dla niemowląt, nutraceutyki (suplementy diety, żywność do celów specjalnych).

Podmioty produkujące żywność eksportowaną do Indii, które podlegają wymogowi rejestracji, powinny zgłaszać się do Inspekcji Weterynaryjnej lub Państwowej Inspekcji Sanitarnej szczebla powiatowego. Jak podał GIS, obecnie prowadzone są działania mające na celu techniczne i organizacyjne przygotowanie do nowych wymogów.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

WAŻNE TERMINY

15.02.2023- 31.03.2023 - nabór wniosków o wsparcie inwestycji w zakresie wymiany słupów nośnych impregnowanych kreozotem na plantacjach chmielu

Od 2.01.2023- 29.12.2023 - rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych lub ASF, mogą starać się o środki finansowe na inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej