E-targowisko ruszyło. Ziemniaki i pomidory na telefon

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Anna Jowsa PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
06-04-2020,10:30 Aktualizacja: 06-04-2020,10:35
A A A

Ziemniaki, pomidory, czy jajka można zamówić telefonicznie u sprzedawców. Niektóre z produktów dostarczane są bezpośrednio do domów odbiorcy. W związku z epidemią koronawirusa, we Wronkach (woj. wielkopolskie) ruszyło "E-targowisko".

Inicjatywa tamtejszego przedsiębiorstwa komunalnego ma ułatwić kontakty między lokalnymi sprzedawcami a osobami kupującymi zazwyczaj na targowiskach, czy bazarach.

Targowiska i bazary, jan krzysztpf ardanowski, sprzedaż produktów rolnych

Minister apeluje do samorządów: nie zamykajcie targowisk i bazarów

Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa zaapelował do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. - Są to miejsca pracy dla wielu rodzin i zbytu produktów rolnych w okresie, gdy zamknięte są restauracje i bary -...

"Coraz bardziej restrykcyjne przepisy, wprowadzane w związku panującą epidemią koronawirusa, mają ogromny wpływ na nasze codzienne życie. Sprzedaż towarów i robienie zakupów stało się obecnie problemem. By pomóc państwu w ułatwieniu kontaktów na linii dostawca - klient, przygotowaliśmy stronę 'e-targowisko'. Znajdziemy tu listę sprzedawców, którzy wystawiają towary na wronieckim placu targowym" - podkreślili organizatorzy akcji.

Strona ma być na bieżąco rozbudowywana, w miarę zgłaszania się do akcji kolejnych sprzedających.

Obecnie z kilkunastoma sprzedawcami można skontaktować się telefonicznie i kupić u nich m.in. ziemniaki, pomidory, jajka, miód czy kwiaty, a także słodycze i chemię gospodarczą.

Odbiór towaru następuje najczęściej osobiście, po uzgodnieniu ze sprzedawcą. Niektórzy z nich oferują towar z "dostawą do klienta".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement