Copy LinkXFacebookShare

Słabnie popyt na świnie utrzymywane w podwyższonych warunkach dobrostanu

Niemieccy hodowcy trzody chlewnej wycofują się z umów na dostarczanie świń utrzymywanych w podwyższonych warunkach dobrostanu. Jest to efekt słabnącego zainteresowania tego rodzaju wieprzowiną ze strony konsumentów. 
 
Produkcja wieprzowiny ze świń utrzymywanych w podwyższonych warunkach dobrostanu została zainicjowana w Niemczech przez Animal Welfare Initiative (ITW).
 
Rozwiązanie to jednak cieszy się słabnącym zainteresowaniem klientów. Wielu rolników w efekcie zakończyło w ciągu ostatnich kilku dni tego typu produkcję.
 
Głównym odbiorcą świń utrzymywanych w lepszych warunkach dobrostanu była rzeźnia Tönnies.
 
Jednak zakład ten ograniczył ich odbiór uzasadniając to niewystarczającym popytem na tego rodzaju mięso i wynikającym z tego brakiem płatności ze strony konsumentów. 
 
Wieprzowina ta, jak podaje euromeatnews.com, znajdowała głównie zainteresowanie klientów w handlu detalicznym.
 
– Jeśli chcesz w przyszłości jeszcze bardziej skoncentrować się na dobrostanie zwierząt, musisz już dziś zapewnić, że hodowcy trzody chlewnej otrzymają pieniądze, których potrzebują do produkcji. Tylko wtedy firmy będą miały podstawę do planowania długoterminowego – tłumaczył Heinrich Dierkes, prezes wspólnoty interesów niemieckich hodowców świń (ISN).
 
Hodowcy świń, którzy zainwestowali pieniądze, aby wziąć udział w inicjatywie na rzecz dobrostanu zwierząt, w związku z brakiem popytu, prawdopodobnie nie będą w stanie odzyskać środków poniesionych na te inwestycje.
 

Więcej informacji na temat hodowli i produkcji trzody chlewnej znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ

 

Zobacz nas w Google News

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!