Copy LinkXFacebookShare

Rolnicy z obszarów Natura 2000 potrzebują wsparcia na inwestycje

O uruchomienie jeszcze przed końcem roku naboru wniosków w ramach Poddziałania 4.1.1 "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" wystąpił do resortu rolnictwa samorząd rolniczy z Lubelszczyzny.

To następstwo licznych sygnałów pochodzących od rolników posiadających gospodarstwa położone na obszarach Natura 2000, o potrzebie dofinansowania inwestycji związanych z modernizacją sprzętu wykorzystywanego do uprawy i użytkowania trwałych użytków zielonych na tychże obszarach.

"Ostatni nabór w ramach tego działania był przeprowadzony w 2020 r. Od tego czasu wielu właścicieli gospodarstw położonych w obrębie Natury 2000 oczekuje uruchomienia kolejnego naboru. W ostatnim harmonogramie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planowanych do uruchomienia działań z PROW 2014-2020, nie ujęto tego działania" – wskazuje Lubelska Izba Rolnicza.

W swoim stanowisku podkreśla ona, że wsparcie gospodarstw położonych na obszarach Natura 2000 umożliwi rolnikom unowocześnienie parku maszynowego i dostosowanie się do wymogów ochrony środowiska dotyczących takich terenów ochronnych. Ponadto przyczyni się do prawidłowego utrzymania tamtejszych trwałych użytków zielonych, a tym samym przełoży się na ochronę i zachowanie w niepogorszonym stanie cennych siedlisk przyrodniczych.

 

Zobacz nas w Google News

dopłaty do loch, dopłaty do trzody chlewnej, lochy, loszki hodowlane, trzoda chlewna, świnie, pomoc dla rolników, MRiRW, ARiMR, de minimis, wsparcie hodowców
Hodowla

Dopłaty do loch: 1000 zł na maciorę i 2000 zł do loszki hodowlanej

wapnowanie
Uprawa

Skrzyp polny po żniwach – jak zniszczyć uciążliwy chwast?

szkodniki w rzepaku
Uprawa

Insektycydy przeciwko pierwszym szkodnikom w rzepaku

ASF, afrykański pomór świń, dwa nowe ogniska ASF, ognisko ASF, ASF u świń, trzoda chlewna, świnie, bioasekuracja, Inspekcja Weterynaryjna, ASF 2026
Hodowla

Dwa nowe ogniska ASF u świń. Kolejne na Kujawach!