Farma wiatrowa Przykona wygrała aukcję dla OZE

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-01-2020,10:15 Aktualizacja: 02-01-2020,10:24
A A A

Oferta spółki Grupy Energa na sprzedaż energii elektrycznej z Farmy Wiatrowej Przykona, o łącznej mocy zainstalowanej 31,150 MW, wygrała na aukcji OZE ogłoszonej przez Urząd Regulacji Energetyki - podała w czwartek Energa w komunikacie.

W ramach aukcji Energa zakontraktowała 1 245 000 MWh na 15 lat - zaznaczyła spółka.

farmy wiatrowe na bałtyku, odnawialne źródła energii, morskie farmy wiatrowe, andrzej czech, bałtyk

Morska energetyka wiatrowa to ogromna szansa dla przemysłu

Morskie farmy wiatrowe ma już 11 państw, a w 2018 roku ich moc zwiększyła się o 2,65 GW. Z kolei nasze farmy na Bałtyku są dopiero w fazie projektów i według rządowych planów zaczną wytwarzać energię około 2025 roku. - Morska...
Farma Wiatrowa Przykona została zaprojektowana w oparciu o najnowsze technologie, jest trzecią z kolei farmą wiatrową realizowaną przez spółkę Energa Invest. Jej roczna produkcja energii elektrycznej szacowana jest na 83 GWh. Zakończenie budowy planowane jest na II kwartał 2020 r. - podała Energa.

Po zakończeniu budowy Farma Wiatrowa Przykona, wraz z prawami wynikającymi z wygranej aukcji, zostanie przekazana spółce Energa OZE, specjalizującej się w eksploatacji jednostek wytwórczych OZE - zaznaczyła Energa.

Farma powstaje na 250 ha obszarów zrekultywowanych po kopalni węgla brunatnego Adamów. Po ukończeniu dołączy do pięciu już zarządzanych przez Energę OZE farm wiatrowych. Ich łączna moc zainstalowana wynosi aktualnie 211 MW, a w 2018 r. wygenerowały 385 GWh energii - podała też spółka.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama