Tomasz Dutkiewicz na miejsce dra Henryka Wosia

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@agropolska.pl
05-07-2016,13:50 Aktualizacja: 05-07-2016,13:55
A A A

Od jutra pełniącego obowiązki prezesa zarządu spółki DANKO przejmuje Tomasz Dutkiewicz, zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Agencji Nieruchomości Rolnych w Poznaniu  poinformował agropolskę Karol Tylenda, wiceprezes ANR. Tomasz Dutkiewicz zajmie miejsce odwołanego dra Henryka Wosia.

O zamieszaniu w DANKO jako pierwsi napisaliśmy 23 czerwca, a tydzień później wiceprezes Karol Tylenda podjął decyzję o odwołaniu dra Henryka Wosia ze skutkiem od 1 lipca. Jednakże ze względów proceduralnych mogła ona wejść w życie dopiero dzisiaj.

Powodem odwołania miał być fakt zatajenia dyscyplinarnego zwolnienia z pracy w zeszłym roku w Hodowli Roślin Strzelce.  

flagi Danko

Dr Henryk Woś odwołany z funkcji p.o. prezesa DANKO Hodowla Roślin

O takiej decyzji poinformował nas Karol Tylenda, wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych. Powodem dymisji był fakt zatajenia przez dr. Henryka Wosia faktu dyscyplinarnego zwolnienia z Hodowli Roślin Strzelce w zeszłym roku. Dr Henryk Woś pełnił...

Wczoraj na stronie internetowej DANKO ukazała się informacja, że p.o. prezesa zarządu wciąż jest dr Henryk Woś. Do wiceprezesa Karola Tylendy udała się delegacja związkowców, która zagroziła strajkiem w spółce i odejściem z pracy wielu pracowników, jeśli dr Henryk Woś pozostanie na stanowisku. Wiceprezes obiecał związkowcom, że dziś zostanie formalnie odwołany. Przed chwilą na stronie internetowej DANKO ukazały się informacje o zmianie. 

Jutro do spółki mają przybyć Tomasz Dutkiewicz oraz Karol Tylenda i spotkać się z pracownikami, aby uspokoić sytuację.            

Pod koniec tygodnia ma być ogłoszony konkurs na prezesa zarządu DANKO. Poprzedni został ogłoszony w grudniu, ale w styczniu został unieważniony bez wyboru kandydata.          

Poleć
Udostępnij
Skomentuj