Szkodniki zaatakowały uprawy. Mniej kapusty i kalafiorów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-07-2016,7:50 Aktualizacja: 26-07-2016,6:56
A A A

Szkodniki zaatakowały kapustne, przez co dostawy tych warzyw zmalały informują specjaliści z rynku hurtowego z Bronisz. Szczególnie dotyczy to kalafiorów i kapusty.

Obecnie znajdujemy się w pełni sezonu na krajowe warzywa spod osłon oraz kapustne. "Jednakże te ostatnie zostały skutecznie zaatakowane przez szkodniki. Larwy owadów niszczą liście kapustnych, co powoduje mniejsze dostawy np. kalafiorów i kapusty. W związku z powyższym ceny kalafiorów wahają się pomiędzy 5-6 zł za sztukę, a kapusty od 1,5 do 2,50 zł za sztukę. Szkodniki zaatakowały także uprawy kapusty pekińskiej, kalarepy i brokułów" – piszą w raporcie eksperci z Bronisz.

warzywa, Syngenta, Scorpion 325SC, warzywa gruntowe, ochrona warzyw

Warzywa gruntowe pod dobrą ochroną

Uprawa warzyw gruntowych stawia przed producentami wiele wyzwań. Podstawowym problemem jest produkowanie wysokiej jakości warzyw, aby mogły one konkurować na bardzo różnorodnych rynkach, na których klient jest ostatecznym cenzorem ich...

Marchew jest tania i kosztuje tylko 60-80 groszy za kilogram w ofercie hurtowej (worki po 10 kg), w podobnych cenach są buraki i cebula. W klasie extra cena kilograma cebuli to 1 zł.

Ogórki - szklarniowe i z upraw polowych - są w niskich cenach. Za kilogram szklarniowych trzeba zapłacić od 80 groszy do 1,5 zł (opakowania po 5 kg), a za gruntowe od 1 zł do 2 zł - im drobniejsze tym droższe (skrzynki po 15 kg).

W ziemniakach jest duży wybór. Odmiany takie jak Lord o żółtym miąższu, mimo że bardzo smaczne, są tańsze w porównaniu z tradycyjną Irgą. Lord kosztuje 5-6 zł za 15 kg, Irga 6-8 zł. Ogólnie ceny ziemniaków wahają się od 33 groszy do 53 groszy za kilogram.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj