Rolniczy samorząd upomina się o... kapustę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
03-10-2016,10:45 Aktualizacja: 03-10-2016,11:18
A A A

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego domaga się uzupełnienia wykazu owoców i warzyw objętych wsparciem kryzysowym o kapustę. Za kilogram tego warzywa rolnicy otrzymują... 10 groszy.

Pismo łódzkiego samorządu rolniczego do "centrali", czyli Krajowej Rady Izb Rolniczych, jest pokłosiem licznych sygnałów od niezadowolonych gospodarzy. Sprawa dotyczy realizacji rozporządzenia Rady Ministrów z 5 września 2016 r. w sprawie realizacji przez Agencję Rynku Rolnego zadań związanych z ustanowieniem dalszych tymczasowych środków wsparcia dla producentów niektórych owoców i warzyw (w związku z trwającym rosyjskim embargiem).

phil hogan, owoce, warzywa, dopłaty do wycofywanych owoców i warzyw

Hogan chce wyższych stawek za wycofanie owoców i warzyw z rynku

Phil Hogan, unijny komisarz ds. rolnictwa poinformował, że rozpoczyna prace nad podniesieniem stawek dla producentów owoców i warzyw, którzy wskutek rosyjskiego embarga decydują się na wycofanie swoich produktów z...

30 września agencja zakończyła przyjmowanie powiadomień w zakresie operacji wycofania z rynku na bezpłatną dystrybucję oraz inne przeznaczenie: jabłek i gruszek, pomidorów, marchwi, słodkiej papryki, ogórków oraz korniszonów, śliwek i winogron stołowych świeżych.

"W wykazie upraw warzyw objętych wsparciem nie ma kapusty. W minionym naborze rolnicy mogli składać wnioski na to warzywo. Obecna sytuacja, szczególnie na rynku warzyw, jest dramatyczna. Rolnicy mają problem ze zbytem. Cena jaką otrzymują jest poniżej kosztów produkcji, np. za kg kapusty otrzymują 10 groszy" - wskazuje IRWŁ.

Samorząd z woj. łódzkiego poprosił zarząd KRIR o podjęcie pilnych działań, by kapusta wróciła do wspomnianego katalogu owoców i warzyw objętych wsparciem kryzysowym.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj