Ceny warzyw na rynku hurtowym wyższe niż przed rokiem

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
17-01-2016,10:40 Aktualizacja: 17-01-2016,10:41
A A A

Ceny warzyw - ze względu na ubiegłoroczną suszę - na rynku hurtowym są wyższe niż przed rokiem - podali specjaliści z rynku hurtowego Bronisze. Dwukrotnie zdrożały m.in. kapusta i ziemniaki.

"W ciągu ostatnich trzech tygodni wzrosły ceny m.in. kapusty, marchwi, pietruszki i ziemniaków (...). Większość warzyw jest droższa, w porównaniu z ceną ze stycznia 2015 roku. Jest to wynikiem ubiegłorocznej suszy, która wpłynęła na mniejsze plony warzyw gruntowych" - napisano w raporcie.

warzywa, owoce, zakupy, zdrowie, dieta, dzieci, szkoła, zdrowe odżywanie

Dzieci rzadko sięgają po warzywa. Tracą na tym polscy producenci

Nasze dzieci zbyt rzadko sięgają po owoce i warzywa - tak twierdzi aż 65 proc. nauczycieli z przedszkoli i szkół podstawowych, którzy wzięli udział w programie edukacyjnym w ramach 5. edycji kampanii...
Z raportu wynika, że najbardziej zdrożała kapusta - aktualnie cena kilograma na rynku hurtowym Bronisze waha się od 1,30 do 1,80 zł, co oznacza dwukrotny wzrost ceny, w porównaniu ze styczniem 2015 r. Dwukrotnie zdrożały także ziemniaki.

Z raportu wynika również, że spadają ceny krajowych warzyw szklarniowych - m.in. pomidorów malinowych oraz ogórków szklarniowych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement