Kontrola ziemniaków nie wykazała nieprawidłowości

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
26-08-2020,14:10 Aktualizacja: 26-08-2020,14:17
A A A

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych nie stwierdziła nieprawidłowości dotyczących jakości w skontrolowanych partiach ziemniaków.

W drugim kwartale IJHAR-S przeprowadziła kontrolę jakości handlowej ziemniaków, którą objęto 60 podmiotów. W zakresie zgodności z wymaganiami jakościowymi, określonymi w rozporządzeniu ministra rolnictwa w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących owej jakości skontrolowano 102 partie i nie stwierdzono nieprawidłowości.

ziemniaki, warzywa, Krajowe Dni Ziemniaka, potato poland 2020

Produkcja ziemniaków elementem bezpieczeństwa żywnościowego

Produkcja ziemniaków jest istotną gałęzią rolnictwa i ważnym elementem bezpieczeństwa żywnościowego Polaków - napisał w liście do uczestników i organizatorów targów i konferencji Potato Poland 2020 - XXVII...

Oznakowanie zostało zweryfikowane w przypadku 122 partii, z czego w 13 wykryto nieprawidłowości (10,7 proc.). Dotyczyły przede wszystkim braku nazwy, informacji o pochodzeniu oraz danych podmiotu prowadzącego przedsiębiorstwo spożywcze - podał IJHAR-S.

Zbiory ziemniaków w Polsce w 2019 r. wyniosły 6,84 mln ton, uprawiano je na powierzchni 304 tys. hektarów. W strukturze zasiewów stanowią 2,7 proc.

Uprawą ziemniaków w Polsce zajmuje się ok. 320 tys. gospodarstw (2018 r.), w większości małych o powierzchni do 1 ha. Pod względem wielkości produkcji wyprzedzają nas Francja, Holandia, Niemcy czy Wielka Brytania.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement