Dzień Ziemniaka w Żelaznej już po raz piętnasty

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (art) | redakcja@agropolska.pl
22-06-2017,10:45 Aktualizacja: 23-06-2017,8:30
A A A

Rolniczy  Zakład Doświadczalny Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Żelaznej i firma Bayer zapraszają na jubileuszowy Dzień Ziemniaka w dniu 7 lipca 2017 r. Z tej okazji program jest wyjątkowo bogaty.

Impreza ma składać się z trzech części. W pierwszej części przewidziano specjalistyczne wykłady dla producentów ziemniaków. Jeden z zaproszonych gości ma omówić europejski rynek ziemniaka oraz ochronę ziemniakach w Holandii. Inny z prelegentów ma mówić o tym, jak ustrzec się przed najczęściej popełnianymi błędami w agrotechnice i w ochronie ziemniaka.  

W drugiej części zaplanowano pokaz zaprawiania sadzeniaków w zaprawiarce Mafex Potato oraz prezentację oferty wystawców.

W trzeciej części można będzie zapoznać się na poletkach doświadczalnych z prezentowanymi technologii uprawy i ochrony ziemniaka.

RZD Żelazna jest drugim po względem wielkości producentem ziemniaka chipsowego w kraju. W zeszłym roku wyprodukowano ich 15 tys. ton. Warto podkreślić, że uprawa ziemniaka na chipsy jest najtrudniejszym kierunkiem produkcji tej rośliny, bo wymagania odbiorców są najwyższe.

Poleć
Udostępnij