Buraki dostarczy kilkanaście tysięcy plantatorów. Kampania rozpoczęta

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
16-09-2019,8:45 Aktualizacja: 16-09-2019,12:27
A A A

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. rozpoczęła 18. kampanię cukrowniczą. 10 września skup i przerób buraków cukrowych ruszył w cukrowni w Werbkowicach, a cztery później w Malborku.

W 2019 firma współpracuje z blisko 15 tys. plantatorów. Podobnie jak w latach ubiegłych w fabrykach przeprowadzono wiele prac inwestycyjnych i modernizacyjnych.

zbiór buraka cukrowego, wykopki, kampania buraczana, przerób buraków cukrowych, Pfeifer&Langen, Krajowa Spółka Cukrowa

Kampania ruszyła. Kolejny trudny sezon

W tym roku, tak jak w poprzednim, jako pierwszy kampanię buraczaną rozpoczął koncern Pfeifer&Langen, bo już 31 sierpnia w rejonie Cukrowni Gostyń oraz Cukrowni Miejska Górka (woj. wielkopolskie).    Jak zaznacza jednak P&L,...

Wymienić tu należy plac w Kluczewie, dyfuzor w Krasnymstawie, linię oceny surowca w Kruszwicy, zmodernizowaną gospodarkę cieplną w Malborku, linię podawania buraka w Nakle, linię brykietowania wysłodków w Werbkowicach oraz agregaty pompowe na produktowni w Dobrzelinie. W kampanii 2019/2020 do użytku oddany zostanie Terminal Cukrowy KSC S.A. w Porcie Gdańskim.

18 września kampanię rozpoczną cukrownie Dobrzelin, Kluczewo i Krasnystaw, a 28 września zakłady w Kruszwicy i Nakle nad Notecią. Zlokalizowane na terenie pięciu województw cukrownie przerabiają rocznie około 6 milionów ton buraków uprawianych na areale ponad 100 tysięcy hektarów dostarczanych przez około 15 tysięcy plantatorów.

W tegoroczne kampanii spółka wyprodukowała łącznie ponad 910 tys. ton cukru. Jest to najlepszy wynik w historii firmy.

W skład koncernu - oprócz wymienionych siedmiu cukrowni - wchodzi też Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego "Polskie Przetwory" z siedzibą we Włocławku.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu