Uważajcie na podróbki. Mogą zagrażać zdrowiu ludzi i zwierząt

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
30-10-2014,13:20 Aktualizacja: 20-11-2014,13:22
A A A

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zlikwidowali magazyn nielegalnych środków ochrony roślin. To kolejny taki przypadek w Łódzkiem.

Przybyli na miejsce inspektorzy Oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Łodzi stwierdzili znaczne ilości preparatów niedopuszczonych do obrotu i stosowania w Polsce.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że do ochrony upraw mogą być stosowane wyłącznie środki dopuszczone do obrotu przez ministra rolnictwa, które należy nabywać tylko u sprzedawców uprawnionych do prowadzenia takiej działalności.

Środki powinny być oferowane w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach z etykietą w języku polskim.

PIORiN przestrzega przed zakupem i stosowaniem produktów pochodzących z nielegalnych źródeł. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że podrobione towary zawierają substancje chemiczne, które zagrażają zdrowiu ludzi, zwierząt i niekorzystnie wpływają na środowisko.

Nabywając i stosując środki pochodzące z nielegalnych źródeł możemy stać się ponadto uczestnikiem przestępczego procederu i mieć problemy z prawem.

Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa czeka na wszelkie informacje dotyczące oferowania do sprzedaży lub zastosowania niedopuszczonych do obrotu środków ochrony roślin.

Zgłoszenia można składać w najbliższej jednostce WIORiN lub przesyłać na adres gi@piorin.gov.pl

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!