Te środki ochrony roślin trzeba szybko zużyć

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-01-2023,9:20 Aktualizacja: 16-01-2023,9:21
A A A

Oparte o substancję czynną sulfoksaflor środki ochrony roślin nie będą mogły być stosowane w uprawach na polach. Są konkretne daty graniczne.

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa przypomina, że zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) Nr 2022/686 z 28 kwietnia 2022 r. substancja czynna sulfoksaflor jest dopuszczona do stosowania w środkach ochrony roślin wyłącznie do stosowania w szklarniach stałych.

Biologiczne środki ochrony roślin, MRiRW, środki ochrony roślin

Biologiczna ochrona roślin. Jak wyszukać odpowiedni środek?

Resort rolnictwa poszerzył funkcjonalność wyszukiwarki środków ochrony roślin o możliwość wyszukiwania biologicznych środków ochrony roślin. Taki był postulat rolników. Jak podkreśla ministerstwo, biologiczne środki ochrony...

Jednocześnie rozporządzenie wskazało terminy sprzedaży i stosowania środków zawierających sulfoksaflor przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, czyli w uprawach polowych.

W związku z tym wyznaczono termin na zużycie istniejących zapasów środków ochrony roślin, w skład których wchodzi sulfoksaflor i niespełniających warunków przeznaczenia do stosowania wyłącznie w szklarniach stałych. Wygląda to tak:

  • środki ochrony roślin wprowadzone do obrotu do 19 listopada 2022 r. mogą być sprzedawane i dystrybuowane do 19 marca
  • środki ochrony roślin wprowadzone do obrotu do 19 listopada 2022 r. mogą być stosowane, przechowywane, unieszkodliwiane do 19 maja

Preparaty oparte o wskazaną substancję czynną przeznaczone są do zwalczania np. mszyc w m.in. zbożach, ziemniakach czy warzywach.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu