Sektor środków ochrony roślin rozwija się najszybciej z branży chemicznej

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Newseria Biznes, (em) | redakcja@agropolska.pl
27-05-2015,10:05 Aktualizacja: 27-05-2015,10:37
A A A

Rosnący popyt na środki ochrony roślin powoduje, że jest to jeden z bardziej perspektywicznych obszarów branży chemicznej.

- W Polsce najbardziej dynamicznie rozwija się branża środków ochrony roślin. To sektor o bardzo wysokim, jeśli nie najwyższym, potencjale innowacyjnym - mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska.

Jak pokazują wyniki koncernu po pierwszym kwartale br., spółki działające na globalnym rynku w segmentach crop protection oraz chemicals zanotowały bardzo dobre wyniki, a ich zyski znacznie wzrosły. BASF liczy, że podobnie będzie w dalszej części roku.

150 lat BASF. Koncern świętuje jubileusz także w Polsce

12 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyły się uroczystości 150-lecia firmy BASF. Z tej okazji została zorganizowana konferencja prasowa, finał konkursu dla młodzieży oraz gala dla pracowników i partnerów biznesowych. Tematem...

- Na polskim rynku mamy ponad 10 tysięcy produktów, które trafiają do przeszło 3,5 tys. klientów. BASF nie prowadzi tu prac nad nowymi produktami, ale wprowadza wszystkie innowacje, które stworzył w ostatnich latach w laboratoriach naukowo-badawczych na całym świecie - zapewnia Elvermann.

Innowacje są dla BASF kluczowe. Dzięki liczbie zarejestrowanych patentów koncern jest w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych firm na świecie. W oddziałach w różnych krajach nad nowymi produktami pracuje ponad 10 tys. naukowców. Władze BASF zapowiadają, że w tym roku wydatki na badania i rozwój wzrosną - przede wszystkim w Azji i Ameryce Północnej.

W połowie lipca 2014 roku BASF uruchomił w Środzie Śląskiej (okolice Wrocławia) nowy zakład produkujący najnowszej generacji katalizatory , gdzie do końca 2016 roku ma ruszyć 10 linii produkcyjnych. Koncern w Polsce posiada jeszcze m.in. zakład produkcyjny w Myślenicach koło Krakowa (domieszki do betonu) i zatrudnia ponad 600 osób.

Portfolio firmy obejmuje u nas chemikalia, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną oraz lakiery samochodowe. Obroty grupy nad Wisłą w 2014 roku wyniosły 770 mln euro.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu