Rozpoczęła się Konferencja Ochrony Roślin - 61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin - PIB

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Alicja Siuda | siuda@apra.pl
10-02-2021,12:00 Aktualizacja: 10-02-2021,12:47
A A A
W tym roku 61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin – PIB ze względu na pandemię w całości prowadzona jest w formie online. 
 
Konferencję otworzył prof. Marek Mrówczyński, dyrektor IOR-PIB w Poznaniu, który przywitał wszystkich uczestników spotkania oraz przedstawił program konferencji. Potrwa ona od 10 do 12 lutego. W ciągu trzech dni zaprezentowane zostanie 67 referatów i 81 posterów - 275 autorów. W konferencji uczestniczy ok. 500 osób. 
 
IOR-PIB, Platforma Sygnalizacji Agrofagów, nagroda ministerstwa rolnictwa, IUNG-PIB, IO w Skierniewicach, monitoring

IOR-PIB wyróżniony za wdrażanie postępu w rolnictwie

Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, został uhonorowany wyróżnieniem za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych za 2019 r. Były one...
Hasło wiodące tegorocznej Konferencji Ochrony Roślin brzmi: „Nowe strategie ochrony roślin”, ponieważ tematyka przewodnia będzie dotyczyć dwóch strategii: „Od pola do stołu” oraz „Na rzecz bioróżnorodności”. 
 
Duża część wykładów i wystąpień będzie poświęcona m.in. zasadom optymalizacji zużycia środków ochrony roślin, wzrostowi znaczenia metod ochrony biologicznej w uprawach rolniczych, odmianom odpornym i tolerancyjnym na czynniki biotyczne i abiotyczne, a także nowoczesnemu obliczu rolnictwa, czyli jego cyfryzacji i robotyzacji w rolnictwie precyzyjnym.
 
Forum dyskusyjne „Nauka - Doradztwo - Praktyka” będzie z kolei skoncentrowane na zagadnieniach związanych ze wspomaganiem decyzji w ochronie roślin rolniczych i ogrodniczych, które wiążą się bezpośrednio z realizacją Strategii KE.
 
Szczególnym punktem programu Konferencji Ochrony Roślin będzie też Jubileusz 70-lecia Instytutu Ochrony Roślin - PIB. Rocznica ta zostanie uhonorowana okolicznościowymi znaczkami Poczty Polskiej.
 
59. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu, Poznań

59. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu

Od 12 do 14 lutego potrwa w tym roku Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin-PIB w Poznaniu, pod hasłem "Nowoczesne rozwiązania w ochronie roślin". Konferencja odbędzie się w hotelu Novotel Poznań Centrum. Uroczyste otwarcie sesji, nad...
Ze względu na zdalną formę konferencji, wręczenie odznaczeń i medali nie będzie możliwe, stanie się to 3 września podczas spotkania podsumowującego Konferencję Ochrony Roślin - 61. Sesję Naukową IOR-PIB. 
 
Prof. Mrówczyński przedstawił także datę przyszłorocznej sesji. Odbędzie się 16-18 lutego, a jej hasłem przewodnim będzie „Strategie KE, a ochrona roślin”. 
 
Przyszłościowe kierunki w ochronie roślin: biotechnologia, metody niechemiczne, rolnictwo precyzyjne, cyfryzacja i robotyzacja w ochronie roślin to tematy, które będą podejmowane 17 lutego. 
 
Natomiast 18 lutego - Biopreparaty i biostymulatory. Forum „Nauka-Doradztwo-Praktyka”. Forum Nasienne. 
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement