Pierwszy herbicyd z nową substancją aktywną arylex zarejestrowany

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | redakcja@agropolska.pl
10-02-2016,10:00 Aktualizacja: 10-02-2016,10:23
A A A

9 lutego firma Dow AgroSciences podała, że uzyskała pierwszą w Europie rejestrację herbicydu opartego na nowej substancji aktywnej arylex.

Po zatwierdzeniu przez UE substancji aktywnej arylex w lipcu 2015 roku, firma Dow AgroSciences zrobiła milowy krok w Europie uzyskując w Danii pierwszą rejestrację mieszaniny arylexu oraz fluroksypyru.

Produkt będzie sprzedawany pod nazwą handlową Pixxaro do stosowania podczas wiosennej ochrony zbóż przed chwastami dwuliściennymi.

DuPont i Dow planują połączenie jako równoprawne firmy

DuPont i The Dow Chemical Company ogłosiły, że ich zarządy jednogłośnie zaakceptowały ostateczną umowę, zgodnie z którą spółki połączą się w pełnym zakresie jako równoprawne firmy. Połączona spółka będzie nazywać się...
Dalsze rejestracje produktów zawierających arylex przewidywane są w całym regionie UE w najbliższych miesiącach.

Stefano Turati, globalny dyrektor do spraw rejestracji arylexu, z zadowoleniem skomentował tę informację: duży wkład całej grupy ludzi i wprowadzenie rekordowo szybko tego innowacyjnego rozwiązania na rynek, jest przedmiotem zazdrości naszej branży.

François Lucas, globalny lider Projektu Arylex, powiedział: Arylex jest pierwszym członkiem nowej grupy arylpicolinates. Reprezentuje on nową generację tego unikalnego sposobu działania. Arylex jest skuteczny przy niskich dawkach w różnych warunkach pogodowych, przynosi nowe standardy skuteczności na wiele chwastów dwuliściennych. W 2015 roku wielu rolników stosowało już arylex w Argentynie, Australii, Chinach i Kanadzie.

Źródło: Dow AgroSciences

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement