Ceny środków ochrony roślin. Też tyle płaciłeś?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-05-2022,7:55 Aktualizacja: 09-05-2022,7:59
A A A

Zebrane przez ośrodki doradztwa rolniczego z całej Polski ceny niektórych środków ochrony roślin dają pewien obraz sytuacji na rynku. W poszczególnych regionach różniły się czasem dość znacznie.

Koszty produkcji w gospodarstwach rosły ostatnio lawinowo. I o ile najgłośniej było o drastycznych podwyżkach cen nawozów, to także za inne środki do produkcji rolnej trzeba płacić więcej.

kukurydza, uszkodzenia, herbicydy

Właściwa aplikacja kluczem do sukcesu

Dążąc do utrzymania pól uprawnych wolnych od chwastów, plantatorzy sięgają po herbicydy, dzięki którym mogą skutecznie i w krótkim czasie zredukować zachwaszczenie. Pomimo wielu korzyści wynikających z ich stosowania,...

Chodzi m.in. o pestycydy, które są nieodzowne w walce z chorobami roślin, chwastami i szkodnikami. Zbiorcze informacje o ich cenach przygotowuje Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

"Przedstawiamy ceny wybranych środków ochrony roślin za marzec 2022 r., zbierane przez doradców z ośrodków doradztwa rolniczego. Zestawienie przygotowano w podziale na: środki ochrony roślin stosowane do upraw rolniczych, sadowniczych i warzywniczych" - poinformowało właśnie CDR. Z zestawieniem można zapoznać się tutaj.

CDR monitoruje też rynek nawozów. Jego analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w marcu 2022 r. - przygotowana na podstawie informacji otrzymanych z wojewódzkich ośrodków doradztwa rolniczego - dostępna jest tutaj.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu