10 lutego wystartuje Konferencja Ochrony Roślin. Jeszcze można zgłaszać swój udział w wydarzeniu

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
29-01-2021,12:30 Aktualizacja: 29-01-2021,13:11
A A A
Konferencja Ochrony Roślin - 61. Sesja Naukowa Instytutu Ochrony Roślin - PIB, zgodnie z zapowiedziami organizatorów, odbędzie się w tym roku w nowej formule, dostosowanej do wymogów czasów pandemii. Wszystkie wykłady, prelekcje i dyskusje będą odbywać się zdalnie. Paradoksalnie, dzięki nowej technologii, łatwiejsze będzie nawiązanie bezpośrednich relacji z prelegentami oraz zarządzanie czasem w trakcie konferencji. 
 
Konferencja Ochrony Roślin - 61. Sesja Naukowa IOR - PIB odbędzie się w dniach 10-12 lutego 2021 r., w całości w nowej formule - online. Każdy uczestnik konferencji na podany podczas rejestracji e-mail otrzyma login i hasło do platformy, za pośrednictwem której prowadzone będzie wydarzenie.
IOR-PIB, Platforma Sygnalizacji Agrofagów, nagroda ministerstwa rolnictwa, IUNG-PIB, IO w Skierniewicach, monitoring

IOR-PIB wyróżniony za wdrażanie postępu w rolnictwie

Instytut Ochrony Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, został uhonorowany wyróżnieniem za osiągnięcia w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie, rozwoju wsi i rynkach rolnych za 2019 r. Były one...
 
Po zalogowaniu na ekranie pojawi się strona Recepcja, na której będą widoczne obrazy (live) z obu sal konferencyjnych, prelegenci oraz uczestnicy konferencji (zdjęcia profilowe). Zarówno prelegent, jak i uczestnik będzie mógł skonfigurować swoje konto, m.in. poprzez dodanie zdjęcia profilowego.
 
Indywidualne planowanie
 
- Bezpośrednio ze strony recepcji będzie można przełączyć się do wybranej sali, aby uczestniczyć w odbywającym się w tym czasie spotkaniu. Opcja Mój program pozwoli uczestnikowi precyzyjnie zaplanować swój udział w wybranych wykładach. Wystarczy, że oznaczy w programie te pozycje, w których chce wziąć udział. System wygeneruje indywidualny program konferencji, który będzie dostępny właśnie w zakładce Mój program - wyjaśnia dr hab. Roman Kierzek, prof. IOR - PIB, zastępca dyrektora ds. naukowo-badawczych w IOR - PIB.
 
Platforma dyskusji
 
szkodniki rzepaku ozimego, IOR w Winnej Górze, mszyca brzoskwiniowa, pchełka rzepakowa

Liczne szkodniki w rzepaku. IOR ostrzega

Instytut Ochrony Roślin – PIB informuje o licznym występowaniu różnych szkodników na roślinach rzepaku ozimego w Winnej Górze (woj. wielkopolskie).    Szczególnie groźne dla roślin rzepaku we wrześniu...
Funkcjonalności dostępne na platformie zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić łatwą organizację spotkań w formule 1:1, zastępujących tradycyjne, stacjonarne rozmowy przy kawie. Uczestnicy będą mogli zapraszać do rozmów zarówno prelegentów, jak i siebie nawzajem, określając dokładnie godzinę i cel spotkania online. 
 
- Również autorzy posterów, prezentowanych podczas konferencji, będą mogli zorganizować spotkanie online z odbiorcami lub nagrać zapowiedź swojej prezentacji - podkreśla dr hab. Roman Kierzek.
- Na tym poziomie będzie możliwe także uruchomienie czatu z autorem i zadawanie mu pytań na żywo. To istotna przewaga w stosunku do tradycyjnych sesji posterowych, gdy czasem trudno było porozmawiać z autorem, obleganym przez innych uczestników - dodaje.
 
Strefa EXPO, sponsorzy i patroni
 
Platforma umożliwia również prezentację wirtualnych stoisk sponsorów konferencji, patronów honorowych i medialnych. Instytucje te mają pełną dowolność organizacji wirtualnych stoisk. 
 
IOR-PIB w Poznaniu, ochrona biologiczna, rolnictwo ekologiczne, Roman Kierzek

Instytut Ochrony Roślin w Poznaniu zmodyfikował swoją strukturę organizacyjną

Zmiany w strukturze Instytutu Ochrony Roślin - Państwowego Instytutu Badawczego są odpowiedzią nauki na nowe europejskie regulacje dotyczące rozwoju rolnictwa.    Przyjęte przez Komisję Europejską strategie „Od pola do stołu”...
Sponsorami wydarzenia zostały: Państwowa Inspekcja Sanitarna, EFSA (European Food Safety Authority/Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności), Corteva Agriscience, Agromix i Syngenta. 
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin, Polskie Towarzystwo Ochrony Roślin, Wielkopolska Izba Rolnicza. 
 
Nowa formuła to też mniejsze ograniczenia związane z liczbą uczestników. Wciąż można zgłaszać swój udział w wydarzeniu.
 
Termin: 10‒12 lutego 2021 roku
Otwarcie Konferencji: 10 lutego 2021 roku o godz. 10:00
Strona Konferencji: www.snior.pl
Program ramowy: www.snior.pl/program
Formularz rejestracji: www.snior.pl/rejestracja
 
 
  •    Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement Advertisement