Podrabiana Polifoska 6: ponad 2 miliony złotych strat producenta

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@agropolska.pl
02-08-2016,14:30 Aktualizacja: 03-08-2016,6:25
A A A

Dokładnie na 2 mln 6 tys. zł wstępnie oceniono straty Grupy Azoty w aferze z podrabianymi nawozami – poinformował multiportal agropolska.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu Bartosz Wójcik.

Postępowanie Prokuratury Okręgowej w Zamościu o sygn. V Ds. 111/15 w sprawie m.in. podrobienia znaków towarowych na produktach o nazwie Polifoska produkowanych przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. jest prowadzone w formie śledztwa.

Śledztwo powierzone jest do prowadzenia w całości Wydziałowi w Chełmie Zarządu w Lublinie Centralnego Biura Śledczego Policji.

Polifoska 6, nawozy, podróbka, afera, Tygodnik Zamojski, Zamojszczyzna, Centralne Biuro Śledcze

Afera z podrobioną Polifoską 6. Też dałeś się nabrać?

Tysiące ton podrobionej Polifoski 6 trafiło na polski rynek, m.in. na Zamojszczyznę. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji. Po podróbkach środków ochrony roślin przyszedł czas na nawozy. Jak donosi...

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a więc do chwili obecnej nie przedstawiono jeszcze nikomu zarzutów, chociaż takie czynności w najbliższym czasie są zaplanowane.

Z uwagi na dobro śledztwa prokurator Bartosz Wójcik nie chciał udzielić bliższych informacji. W sprawie do tej pory przesłuchano ponad 50 świadków.

Prokurator Bartosz Wójcik wyjaśnił też, że nie można na chwilę obecną przewidzieć, czy i kiedy sprawa trafi do sądu. Będzie to zależało od decyzji, czy w sprawie zostaną przedstawione zarzuty, a jeżeli  tak, to komu i kiedy.

Dopiero po wydaniu zarzutów, przesłuchaniu podejrzanych i ewentualnie dalszych czynnościach sprawa może trafić do sądu.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement