Nieoficjalnie: azot od 15 lutego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
14-02-2020,6:00 Aktualizacja: 14-02-2020,10:59
A A A
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych podało, że otrzymało od Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi informację, że dzisiaj, po uprzednim podpisaniu przez premiera, opublikowane zostanie w Dzienniku Ustaw rozporządzenie, które umożliwi stosowanie nawozów azotowych od 15 lutego, zamiast od 1 marca. 
 
„Komunikat potwierdzający zmianę powinien pojawić się na stronie MRiRW najpóźniej w godzinach popołudniowych” - czytamy w informacji przesłanej przez KZPRiRB. Byłoby to zwieńczeniem wielomiesięcznych zabiegań organizacji rolniczych oraz samych rolników o przyśpieszenie tego terminu. 
 
Ostatnio temat ten podnoszony był również podczas obrad Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi nt. stosowania dyrektywy Rady UE z 12 grudnia 1991 r., dotyczącej ochrony wód przed zanieczyszczeniami powodowanymi przez azotany pochodzenia rolniczego (91/676/EWG), która miała miejsce we wtorek 11 lutego. 
 
Reprezentujący wówczas ministerstwo rolnictwa Jan Białkowski, podsekretarz stanu w tym resorcie przypomniał, że minister Ardanowski 21 stycznia skierował do komisarza Janusza Wojciechowskiego list sygnalizujący, że w Polsce trzeba będzie przyspieszyć wysiew nawozów azotowych. - Mamy przygotowane wszystkie dokumenty. Myślę, że termin 15 lutego jest realny. Głęboko w to wierzę i chciałbym, żeby tak się stało - zapewniał. Czekamy na oficjalne potwierdzenie doniesień przez ministerstwo rolnictwa. 
 
 

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj