Nawozy będą droższe. Jaka będzie skala podwyżek?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
16-12-2019,15:00 Aktualizacja: 16-12-2019,15:06
A A A

Na początku 2020 roku ceny nawozów będą 7-8 proc. wyższe rok do roku - prognozuje w materiale analitycznym Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

"Ocenia się, że w najbliższych miesiącach ceny nawozów na krajowym rynku pod wpływem stopniowo rosnącego popytu mogą nieznacznie wzrosnąć, jednak skala podwyżek będzie raczej niewielka, zdecydowanie mniejsza niż rok wcześniej" - czytamy.

susza, buraki, pole

Czy można zrezygnować z nawożenia potasem?

Mój ostatni artykuł o niskich dawkach potasu stosowanych w naszym rolnictwie wywołał ożywioną dyskusję w mediach społecznościowych. Niektórzy Czytelnicy całkowicie zanegowali konieczność nawożenia tym pierwiastkiem, a zamiast tego...

"Istotny wpływ na kształtowanie cen na krajowym rynku mają bowiem ceny światowe, a te od początku br. znajdują się w trendzie spadkowym. Niemniej jednak na krajowym rynku na początku 2020 r. ceny detaliczne nawozów mineralnych prawdopodobnie nadal pozostaną na poziomie średnio o ok. 7-8 proc. wyższym niż rok wcześniej" - dodano w komunikacie.

IERiGŻ pisze, że ceny nawozów w październiku były średnio o 8,7 proc. wyższe niż rok wcześniej, a najbardziej w relacji rocznej podrożały azotowe.

"Należy jednak podkreślić, że roczna dynamika zmian stopniowo maleje. Dla porównania jeszcze w sierpniu br. nawozy były o 10,4 proc. droższe niż rok wcześniej" - napisano.
 

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE