Dopłaty do nawozów. Izba wskazuje na ważną datę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
18-02-2022,11:45 Aktualizacja: 18-02-2022,11:49
A A A

Dopłaty do nawozów w obliczu ich drastycznie wysokiej ceny wydają się kluczowe do zapewnienia płynności finansowej gospodarstw i bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wskazuje na obszar czasowy, który powinien być brany pod uwagę.

Jak informuje Bronisław Węglewski, prezes IRWŁ do biur Izby wpływają liczne zapytania i wnioski w sprawie pomocy finansowej do zakupionych nawozów mineralnych.

stosowanie nawozów azotowych, nawozenie azotem, KRIR, MRiRW

MRiRW: w tym roku nie będzie zmiany terminu wysiewu nawozów azotowych

Ministerstwo rolnictwa nie przewiduje w tym roku zmiany terminu wysiewów nawozów azotowych. Nawozy będzie można stosować zgodnie z unijnymi zaleceniami od 1 marca. Rolnicy w różnych częściach Polski domagają się od resortu...

"Z informacji ogólnodostępnych wynika, że pomoc ma dotyczyć tylko rolników, którzy zakupili nawozy po 1 listopada 2021. Jesienią ubiegłego roku nastąpił drastyczny wzrost cen nawozów mineralnych. Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego skierowała wniosek do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie działań mających na celu objęcie pomocą wszystkich rolników posiadających faktury na zakup nawozów od 1 września 2021 r." - czytamy w piśmie IRWŁ.

Rządzący podkreślają, że wsparcie w kwestii nawozów uzależnione jest od zgody Komisji Europejskiej. Odpowiedzi od unijnych urzędników spodziewają się 2 marca.
 

  • Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu