Ostatnie godziny na złożenie wniosku o dopłaty do materiału siewnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Łukasz Pawłowski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
25-06-2019,11:20 Aktualizacja: 25-06-2019,11:45
A A A

Jeszcze tylko dziś (25 czerwca) biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski o przyznanie dopłat z tytułu wykorzystania materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany do siewu lub sadzenia.

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina ARiMR, że dopłaty są przewidziane dla producentów rolnych, którzy zużywają do siewu lub sadzenia materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany wytworzony ze zbóż, roślin strączkowych i ziemniaków.

materiał siewny,siew, piorin, nasiennictwo, jakość plonu, reklamacja materiału siewnego

PIORiN apeluje. Warto zadbać o dobry materiał siewny

"Kluczowy wpływ na wielkość i jakość uzyskanego plonu, a także na koszty zabiegów ochrony roślin oraz możliwość pozyskania określonych dopłat ma wybór materiału siewnego jako środka produkcji" - przypomina PIORiN. W związku...

"Dofinansowanie udzielane jest do powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych tym materiałem. O wsparcie może ubiegać się rolnik posiadający działki rolne o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 1 ha. Dopłatami nie są natomiast objęte uprawy przeznaczone na przedplon lub poplon" - informuje w komunikacie agencja.

Całkowita kwota pomocy de minimis przyznana jednemu producentowi rolnemu może wynieść do 20 tys. euro w okresie trzech lat podatkowych.

Taki sam limit obowiązuje łącznie kilku rolników powiązanych osobowo lub kapitałowo.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj