GRI – specjalistyczne opony „Nowej Generacji" nagrodzone certyfikatem Biuro Veritas

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Przemysław Marek | marek@apra.pl
31-05-2024,8:55 Aktualizacja: 29-05-2024,16:28
A A A

Firma GRI stawia na zrównoważony rozwój i ochronę środowiska w sektorze produkcji opon. Tegoroczna edycja wydarzenia Green Impact 2024 na Sri Lance była doskonałą okazją do wprowadzenia na rynek specjalistycznych opon Next Generation, które zawierają do 93,5 % materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych.

GRI jako wiodący producent opon specjalistycznych do maszyn rolniczych, przeładunku materiałów i maszyn budowlanych od lat aktywnie angażuje się w zrównoważony rozwój innowacyjnych technologii w branży. Wyrazem tego jest nowa seria opon specjalistycznych „Next Generation” o bardzo wysokiej zawartości surowców odnawialnych.

Gama prezentowanych produktów zawiera serię Green XLR Earth o zawartości materiałów pochodzących ze źródeł odnawialnych na poziomie 87,3% oraz opony do zadań transportowych Ultimate Green XT, gdzie znajdziemy aż 93,5 % takich materiałów.

Produkty z serii Next Generation są manifestacją wizji GRI, która zakłada dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań w dziedzinie opon specjalistycznych, jednocześnie zmniejszając negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko. Wykorzystanie innowacyjnej technologii i naturalnego kauczuku stanowi tutaj decydujący krok w kierunku zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości. GRI nie tylko więc stymuluje innowacje w obszarze technologii produkcji, ale także wyznacza nowe standardy na tym polu.

 Green Impact 2024

Kolejnym, ważnym kamieniem milowym na drodze firmy GRI do zrównoważonego rozwoju jest wydarzenie Green Impact 2024, które miało miejsce na Sri Lance. W ciągu trzech dni odbywały się tam spotkania specjalistów z branży i kluczowych pracowników mediów z całego świata.

Biuro Veritas - francuskie towarzystwo klasyfikacyjne z siedzibą centrali w Paryżu, jako globalny dostawca usług business-to-business w zakresie testowania, inspekcji i certyfikacji przyznało GRI certyfikat przyjaznych dla środowiska opon, podkreślając tym samym wysiłki firmy na rzecz zmniejszenia śladu węglowego i utrzymania wysokich standardów jakości.

„Nowa Generacja” ekologicznych opon to nie tylko produkty, ale i symbol wkładu producenta w zrównoważony rozwój. Bardzo wysoki stopień wykorzystywania materiałów naturalnych w oponach dla rolnictwa jak i transportu oznaczają bardziej ekologiczne jutro. Każdy aspekt został tu skrupulatnie dopracowany. Począwszy od koncepcji, aż po produkcję, tak aby minimalizować wpływ na środowisko i zachować wymaganą wydajność.

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
6/2024

Amatechnica powraca

Triliada 2024 za nami

Manewry Łąkowe Samasz 2024

Ładowarek elektrycznych przybywa -cz. I

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT