John Deere wymienia odbiorniki StarFire

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
17-05-2020,12:15 Aktualizacja: 17-05-2020,12:09
A A A
Do końca czerwca tego roku John Deere prowadzi program wymiany odbiorników satelitarnych StarFire iTC na model StarFire 6000 czwartej generacji. Jest on w tym czasie dostępny w obniżonej cenie wraz sygnałem korekcji SF3 oraz wyświetlaczami GreenStar 4240 lub 4640.
 
- Wprowadzenie w 2004 roku odbiornika satelitarnego StarFire iTC ugruntowało pozycję John Deere jako branżowego lidera w dziedzinie automatycznego prowadzenia maszyny i rolnictwa precyzyjnego. Znana, znajdująca się na kabinie żółta kopuła obsługująca szereg precyzyjnych aplikacji globalnego systemu pozycjonowania satelitarnego (GNSS) na stałe wpisała się w design zielono-żółtych ciągników John Deere. Od stycznia 2021 r. odbiorniki te nie będą mogły otrzymywać sygnałów korekcyjnych SF1 i SF2. Po tej dacie automatyczne sterowanie AutoTrac będzie działało tylko z dokładniejszym sygnałem RTK, jednakże aplikacje jak Kontrola Sekcji, czy  śledzenie równoległe będą nadal możliwe przy użyciu standardowego sygnału korekcyjnego EGNOS - czytamy w komunikacie prasowym.
 
John Deere diler jutra 3.0

Nowa sieć dealerska John Deere Polska

"Dealer Jutra 3.0" to nazwa nowej strategii polskiej sieci sprzedaży John Deere. Zakłada ona m.in. tworzenie struktur sieci dealerskiej w Polsce z podmiotami będącymi w stanie obsługiwać o wiele większe gospodarstwa i zatrudniać wysoko...
 
W celu wymiany odbiornika StarFire  iTC na model StarFire 6000 czwartej generacji wystarczy udać się do dilera marki John Deere i zostawić stary model w rozliczeniu. Odbiornik StarFire 6000 śledzi sygnał korekcyjny z aż trzech satelitów jednocześnie, oferując trzy razy większe pokrycie w porównaniu z sygnałem odbiorników poprzednich generacji. Jak podaje producent, StarFire 6000 aktywnie wybiera najlepszy sygnał i w razie zmiany warunków przełącza się o 80% szybciej na satelitę geostacjonarnego z najlepszym sygnałem. Ponadto jest zabezpieczony kodem PIN.
 
Przy okazji wymiany odbiornika StarFire na najnowszy można również zamówić najnowszy wyświetlacza GreenStar 4240 lub 4640 oraz sygnał korekcji SF3 pozwalający pracować z dokładnością  +/‒ 3 cm. Sygnału ten zapewnia powtarzalność przez 9 miesięcy w sezonie, dzięki czemu można wykonywać przejazdy w trakcie sezonu wegetacyjnego zawsze po tych samych liniach prowadzenia.
 
- Większość klientów korzysta z odbiornika satelitarnego do systemu prowadzenia AutoTrac, ale technologia ta rozwinęła się znacznie w ciągu ostatnich dwóch dekad i wprowadzono dodatkowe funkcje, takie jak: Kontroli Sekcji opryskiwaczy i rozsiewaczy nawozów oraz inne poziomy dokładności SF1 (15 cm) oraz SF3 (3 cm). Postęp technologiczny w tej dziedzinie można porównać do przeskoku, jaki uczyniliśmy dzięki nowoczesnym smartfonom. Najnowsze odbiorniki John Deere oferują teraz podobny postęp technologiczny – mówi Karol Zgierski z John Deere Polska.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie RPT
2/2024

Ursus (znowu) na sprzedaż

Toscano sieje punktowo rzepak

Kubota od 50 lat w Europie

Jakość rozpylania ma znaczenie

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT