Fendt z funkcją automatycznego zawracania

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
18-05-2020,11:45 Aktualizacja: 18-05-2020,11:40
A A A
Fendt wprowadza w swoich ciągnikach funkcję automatycznego zawracania TI Headland, która jest rozwinięciem prowadzenia równoległego VarioGuide. Nowa funkcjonalność pozwala wykonać nawrót traktorem z aktualnej linii prowadzenia do kolejnej bez dotykania kierownicy.
 
Funkcja automatycznego zawracania Fendt TI Headland działa trybie manualnym wymagającym załączenia tej funkcji poprzez Varioterminal lub sekwencję VariotronicTI automatic. Dostępny jest również tryb w pełni automatyczny z ustawionymi granicami uwrocia i obliczaniem wszystkich zakrętów dla całego pola na podstawie kształtu jego granicy i szerokości uwrocia oraz promienia skrętu maszyny lub narzędzia.
 
Pierwsza ładowarka teleskopowa Fendt Cargo T955

Pierwsza ładowarka teleskopowa marki Fendt

Fendt poszerza swoja ofertę. Obecnie do grona maszyn z tym logo wprowadzona została ładowarka teleskopowa. Jest to pierwsza taka maszyna niemieckiego producenta, znanego głównie z produkcji wysokiej klasy ciągników rolniczych.  ...
 
Fendt TI Headland utrzymuje stałą szerokość uwrocia, optymalizuje proces zawracania minimalizując bezproduktywną pracę i zużycie paliwa. System pozwala na nagranie skrętów, jako Single Contour i przeniesienie go do innego ciągnika, nieposiadającego Fendt TI Headland, ale posiadający funkcję Contour Segment. System, oprócz fabrycznej instalacji dostępny jest również, jako doposażenie dla ciągników w wersji ProfiPlus wyposażonych w system prowadzenia równoległego VarioGuide z odbiornikiem NovAtel lub Trimble.
 
- Nowa funkcja Fendt TI Headland pomaga rolnikom zarządzać działaniami ograniczając zmęczenie, zawracanie na uwrociu wykonywane jest automatycznie, odpowiednio do warunków, minimalizuje ewentualne uszkodzenia podczas zawracania. Dzięki nowej funkcji praca na polu jest wykonywana w sposób precyzyjny i zawsze w odpowiednim momencie, użytkownik nie musi decydować, kiedy załączyć prowadzenie - przekonuje Rafał Mikołajczak, specjalista ds. ciągników Fendt.
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie RPT
2/2024

Ursus (znowu) na sprzedaż

Toscano sieje punktowo rzepak

Kubota od 50 lat w Europie

Jakość rozpylania ma znaczenie

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT