Przyczepa dłużycowa marki Cynkomet

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
23-07-2020,11:15 Aktualizacja: 23-07-2020,11:06
A A A
Cynkomet proponuje specjalistyczną przyczepą do przewozu ciężkich elementów, mającą zastosowanie także w rolnictwie. To naczepa platformowa NP-70/3 w całości wymyślona, zaprojektowana i wykonana przez producenta maszyn rolniczych z Czarnej Białostockiej.
 
- Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się, w jakim kierunku rozwijać działalność biznesową, kiedy osiągniemy zakładany poziom rozwoju, produkowanych przez nas maszyn rolniczych. Od kilku lat bowiem wzmacniamy pozycję na rynku cynkowania i produkcji maszyn rolniczych i zdawaliśmy sobie sprawę, że taki moment nadejdzie - poszukiwania nowych wyzwań i nowej dziedziny działalności, która będzie powiązana z tym co robimy, ale jednocześnie umożliwi dywersyfikację ryzyka biznesowego w sytuacjach kryzysowych. Dlatego postanowiliśmy zatrudnić kadrę inżynierską, której umiejętności, doświadczenie i ambicje chcemy wykorzystać do stworzenia nowych produktów, jakimi są naczepy i przyczepy samochodowe  – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu.
 
cynkomet rozrzutnik obornika

Cynkomet z oddziałem w Suwałkach

Cynkomet z Czarnej Białostockiej otworzył punkt w Suwałkach, gdzie będzie sprzedawać swoje maszyny rolnicze i przyjmować zlecenia na usługę cynkowania elementów metalowych. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom okolicznych rolników,...
 
NP-70/3 to wyspecjalizowana przyczepa dłużycowa do przewozu ciężkich i długich (nawet do kilkunastu metrów) elementów. Wyposażona jest w pokład ładunkowy o długości 17 metrów, a jej maksymalna ładowność to 70 ton przy prędkości 20 km/h. Naczepa została zaprojektowana specjalnie do współpracy z ciężkim ciągnikiem portowym o maksymalnym nacisku na siodło 36 ton. Układ jezdny naczepy stanowią trzy osie bębnowe renomowanej firmy SAF Holland o łącznej nośności 45 ton, współpracujące z wielopiórowym (optymalnym dla dużych ciężarów) zawieszeniem mechanicznym także firmy SAF. Naczepa wyposażona jest także w dwuobwodowy pneumatyczny układ hamulcowy marki Haldex z automatycznym regulatorem siły hamowania (ALB) działającym na wszystkie trzy osie. 
 
W pierwszej kolejności producent zamierza opracować serię drogowych przyczep i naczep 2-3 osiowych niskopodwoziowych do transportu maszyn budowlanych i rolniczych. Tak jak wszystkie produkowane przez Cynkomet maszyny rolnicze, ramy tych pojazdów mają być w całości cynkowane ogniowo. 
- Jesteśmy przekonani, że wydłużając w ten sposób ich żywotność,będziemy mogli nimi konkurować z renomowanymi, istniejącymi już na rynku producentami drogowych przyczep i naczep specjalistycznych – dodaje Mariusz Dąbrowski. 
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie RPT
2/2024

Ursus (znowu) na sprzedaż

Toscano sieje punktowo rzepak

Kubota od 50 lat w Europie

Jakość rozpylania ma znaczenie

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT