12-tonowa dwuosiówka Zasław z innowacyjnymi rozwiązaniami

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
15-02-2016,8:35 Aktualizacja: 15-02-2016,8:36
A A A

Zasław Agro wprowadza  na rynek nową przyczepę rolniczą o ładowności 12 t o symbolu D-737AA-12. Pojazd ma skrzynię o pojemności 15,2 m3, a jego podłoga znajduje się na wysokości 1,32 m od podłoża.

Boki nowej przyczepy są zbudowane z dwóch burt o wysokościach odpowiednio 600 i 800 mm. Są to elementy wykonane z blachy walcowanej i spawane precyzyjnie za pomocą lasera. W odróżnieniu od falistych ścianek tylnej i bocznych, ścianka przednia jest wykonana z jednego arkusza blachy bez żadnych wyobleń i przetłoczeń. Jak podaje producent, jest ona wzmacniana czterema solidnymi słupkami.

Przykrywasz w 4 sekundy

W przedniej części przyczepy Zasław montuje podest roboczy ze schodkami. Ułatwia on m.in. zwijanie i rozwijanie plandeki, która została wzmocniona w miejscach narażonych na uszkodzenie. Nowa technika jej rozwijania pozwala na przykrycie skrzyni w 4 sekundy. W nowej przyczepie zastosowano inny system dźwigni do ryglowania burt. Mają one regulację docisku. Zmieniono także podłogę i obecnie montowana jest ona z blachy o grubości 5 mm.

Bez uszczelek

Jak zapewnia producent, skrzynia i jej boki są wykonane bardzo dokładnie, dlatego nie ma potrzeby montowania uszczelek burt. Znajdują się one jedynie na tylnych słupkach.

Na uwagę zasługuje również tylne okno zsypowe do materiałów sypkich. Posiada ono nowy system otwierania oraz maskownicę, zapobiegająca dostawaniu się wody spływającej z burt do wnętrza przyczepy.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj