Opryskiwacz zawieszany ze zbiornikiem przednim o pojemności 3500 l

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
06-04-2020,13:15 Aktualizacja: 06-04-2020,12:20
A A A
Firma Amazone proponuje zbiornik przedni FT 1502, który umożliwia powiększenie pojemności zbiornika polowego opryskiwacza zawieszanego tej marki serii UF 02 o dodatkowe 1500 litrów. Dzięki temu rozwiązaniu opryskiwacz zawieszany Amazone UF 2002 w połączeniu z FT 1502 ma łączną pojemność 3500 litrów.
 
Zbiornik przedni FT 1502 jest w 100% zintegrowany z opryskiwaczem zawieszanym. Pozwala na to terminal ISOBUS i elektroniczny system zarządzania obiegiem cieczy FlowControl+. Podstawą jego działania są dwa elektroniczne mierniki poziomu cieczy w przednim i tylnym zbiorniku oraz dwa wysokowydajne iniektory (urządzenia do wtłaczania) obsługiwane przez dodatkową pompę o wydajności 150 l/min. Wydajność transferu w każdym kierunku wynosi do 200 l/min.
Amazone Cenius Zone Finder

Kultywator Cenius-2TX ZoneFinder i Exatrek Amazone

Gleba jest ważną częścią rolnictwa, a jej parametry są istotne dla potrzeb rolnictwa precyzyjnego. Istniejące mapy gleb zapewniają podstawową wiedzę, ale nie uwzględniają wpływu długoterminowego zarządzania gruntami rolnymi na strukturę gleby....
Jak zapewnia producent, dzięki stałemu obiegowi cieczy roboczej między zbiornikiem przednim a tylnym, jest ona zawsze dokładnie homogenizowana. Ponadto terminal ISOBUS automatycznie steruje obiegiem cieczy i zapobiega zbyt wczesnemu odciążeniu osi przedniej. Podczas pobierania wody system FlowControl+ automatycznie napełnia jednocześnie oba zbiorniki. Możliwe jest również wyłączenie automatycznej funkcji FlowControl+ i wykorzystanie zbiornika przedniego tylko do transportu dodatkowej wody do płukania lub wody użytkowej. W praktyce pompa FlowControl+ może dodatkowo wspomagać napełnianie opryskiwacza zawieszanego Amazone serii UF 02, w związku z czym maksymalna wydajność zestawu może wynosić nawet do 400 l/min. Mycie wnętrza zestawu opryskiwacza odbywa się przy użyciu wody płuczącej ze zbiornika UF 02 o pojemności 350 litrów .
 
Przy pojemności zbiornika do 3500 litrów, opryskiwacz zaczepiany Amazone serii UF 02 i zbiornik przedni FT 1502 w połączeniu z nowoczesnym ciągnikiem może być interesującą alternatywą dla opryskiwacza samojezdnego.  Kompaktowy zespół ciągnik-opryskiwacz sprawdzi się podczas transportu, szczególnie na wąskich drogach. Dużą zaletą tego rozwiązania jest cena i możliwość wykorzystania ciągnika do innych prac.
 
Zbiornik przedni FT 1502 posiada rolki transportowe, co ułatwia jego przemieszczanie w magazynie.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.