Mescomp Spectra pierwszym polskim komputerem Isobus

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Przemysław Olszewski | olszewski@rpt.pl
02-02-2020,15:00 Aktualizacja: 01-02-2020,23:15
A A A

Znany z wytwarzania wysokiej klasy elektroniki dla rolnictwa producent z Kościana wprowadza na rynek pierwszy polski komputer roboczy do opryskiwaczy, który jest zgodny z międzynarodowym standardem komunikacji Isobus.

Montowany na maszynie sterownik łączy się z dowolnym, pracującym w tym systemie monitorem w kabinie ciągnika za pomocą znormalizowanego dziewięciopinowego złącza. Może to być zarówno zintegrowany terminal pokładowy, jak i instalowany dodatkowo. Sercem urządzenia jest 32-bitowy mikroprocesor.

Jak zapewnia Mescomp, komputer wyróżnia się wyjątkowo przyjazną i prostą obsługą oraz wysoką jakością wykonania i elementów, co zapewnia wieloletnią bezawaryjną pracę. W jednostce sterującej zastosowano odporne na warunki środowiskowe złącza przemysłowe niemieckiej marki Harting oraz przewody w izolacji poliuretanowej, które są odporne na: przecięcia, rozpuszczalniki i promieniowanie UV, a także zachowują elastyczność w temperaturze do –20 stopni C.

Producent podkreśla, że w odróżnieniu od dostępnych na rynku podobnych urządzeń, Mescomp Spectra w wersji podstawowej posiada wszystkie funkcje, do realizacji których jego zachodnioeuropejscy konkurenci są zmuszeni zastosować kilka komputerów roboczych, instalowanych na jednej maszynie.

opryskiwacz Mescomp

Mescomp Hardy Max. Polski opryskiwacz klasy premium

– Ten produkt nie jest przeznaczony dla rolników nastawionych na niską cenę. Postawiliśmy priorytet na jak najwyższą jakość – zaznacza Maciej Maszner, właściciel firmy Mescomp, której portfolio poszerzyło się w...

Dzieło inżynierów z Kościana w wersji bazowej realizuje sterowanie dawką oprysku, maksymalnie dziewięcioma sekcjami cieczowymi oraz zaworem głównym, także w sposób automatyczny na podstawie sygnału nawigacji satelitarnej. Tym samym możemy pracować w oparciu o mapy aplikacyjne i dostosować ochronę chemiczną, regulację łanu bądź nawożenie płynne do potrzeb określonych części pola.

Sterownik Spectra umożliwia ponadto hydrauliczne sterowanie maksymalnie dziewięcioma funkcjami belki polowej opryskiwacza oraz automatyczne tankowanie zbiornika. Firma Mescomp pracuje także nad automatycznym sterowaniem wysokością lancy nad podłożem bądź łanem oraz sterowaniem skrętną osią, kołami bądź dyszlem.

Producent z Kościana zapewnia, że jest w stanie wykonać na zamówienie komputer roboczy Isobus praktycznie do wszystkich maszyn rolniczych.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie RPT
9/2021