Amazone Pantera 4503, czyli nowa odsłona znanego opryskiwacza samojezdnego

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
24-04-2019,9:20 Aktualizacja: 24-04-2019,9:14
A A A
Amazone Pantera 4503 to maszyna z nowymi systemami ułatwiającymi jej obsługę oraz aktywnym system regulacji belki polowej. Silnik tego opryskiwacza samojezdnego spełnia normę emisji spalin Stage V.
 
Pakiet Comfort 1 w nowym opryskiwaczu Pantera 4503 z systemem TwinTerminal 3.0 standardowo obsługuje automatyczne zatrzymanie napełniania poprzez ssanie. Natomiast automatyczne zatrzymanie napełniania ciśnieniowego dostępne jest jako opcja. Niezależnie od wybranego systemu żądany poziom napełnienia zbiornika cieczy roboczej można wprowadzić w kabinie poprzez terminal ISOBUS lub na panelu sterowania w systemie TwinTerminal. W czasie oprysku sterownik mieszadła reguluje wydajność mieszania w zależności od stopnia napełnienia zbiornika. Pakiet Comfort 1 umożliwia również automatyczne mycie, które można obsługiwać zdalnie z kabiny. Pantera 4503 może być także wyposażona w pakiet Comfort 2 posiadający dodatkową pompę. W tym przypadku podczas napełniania poprzez ssanie zbiornika cieczy roboczej można jednocześnie tankować zbiornik wody używanej do płukania zbiornika i układu cieczowego po zakończeniu oprysku.
 
Amazone UF 1602

Opryskiwacz zawieszany Amazone o pojemności 1700+1000 l

Opryskiwacz zawieszany Amazone UF 1602 o objętości użytkowej 1600 l i rzeczywistej 1700 l może zostać wyposażony w belki polowe Super S2 o szerokościach roboczych 15-30 m. Maszyna ta może również współpracować ze zbiornikiem przednim...
 
Opryskiwacz Pantera 4503 jest przygotowany, aby doposażyć go w nowy aktywny system regulacji belki polowej ContourControl i aktywne tłumienie drgań SwingStop (dla belek o szerokości roboczej do 40 m). Belka polowa Super-L2 i nowa belka polowa Super-L3 w połączeniu z systemem ContourControl posiadają funkcję o nazwie Flex. Sprawia ona, że rozkładanie i składanie belki stało się o 40% szybsze.
 
Jak zapewnia producent szybko i dokładnie pracujący hydrauliczny system prowadzenia belki polowej pozwala wykonywać opryski z dużymi prędkościoami. W połączeniu z elektrycznym przełączaniem każdego rozpylacza AmaSelect uzyskuje się wysoki poziom wydajności i precyzji oprysku. Opryskiwacz Pantera 4503 posiada pyłoszczelne schowki oraz nowe światła wsteczne LED.
 
Pantera 4503 napędzana jest sinikiem 6-cylindrowym marki Deutz o mocy 218 KM. Spełnia on normę emisji spalin Stage V dzięki m.in. filtrowi cząstek stałych DPF i systemowi SCR.  Ten ostatni wykorzystuje wodny roztwór mocznika (AdBlue) w celu redukcji tlenków azotu. Jego zużycie wynosi ok. 2,5% zużycia paliwa. Zbiornik oleju napędowego ma pojemność 230 l, a AdBlue 20 litrów. Znajdują się obok siebie.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement